Utkání poznamenalo mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kvůli němuž se na všechny stadiony v republice mohlo podívat pouze tisíc diváků. Že by ale v plecharéně panovala komorní atmosféra, to se rozhodně říci nedá. Tento fakt, jak se později ukázalo, přinesl Olomouckým své ovoce.

Hanáci začali zostra. Hned ve druhé minutě vyslal Lukáš Kucsera na zteč Jana Káňu, jenž z prostoru levého kruhu překonal střelou zápěstím brankáře Pavla Kantora. Zanedlouho to mohlo být již o dvě branky, jelikož se před pardubickou svatyní ocitl Vilém Burian. Tentokráte byl ovšem pardubický gólman připraven.

K šancím se odhodlali i hosté. O první vážné varování pro obranu kohoutů se postaral Valentin Claireaux, jehož ránu Branislav Konrád pokryl lapačkou. Stejně tak si domácí brankář poradil i se střelou Roberta Kousala. Toho ovšem neúspěch nemusel mrzet, jelikož o několik minut později připravil při přečíslení 2 na 1 gólovou radost pro Radoslava Tybora . Do konce úvodní dvacetiminutovky žádná další trefa nepadla, a tak hráči odcházeli do kabin za stavu 1:1.

V první velké příležitosti druhé části se ocitl Tomáš Dujsík ve spolupráci se střelcem první branky, Janem Káňou. Olomoucký obránce se dostal ke střele od modré čáry, kterou se snažil druhý jmenovaný tečovat. Pardubický brankář ovšem i tentokráte zůstal nepřekonán.

Na druhé straně postupně pálili pardubičtí Jakub Nakládal s Jurajem Mikúšem, nicméně ani tyto pokusy neměly potřebné parametry. A tak přišel trest. Z mezikruží poslal touš na branku Tobiáš Handl, přičemž tuto ránu vyrazil Pavel Kantor pouze před dorážejícího Jana Knotka, jenž opět vrátil vedení na stranu kohoutů.

Možnost navýšit olomoucký náskok měl na začátku třetí dvacetiminutovky Vojtěch Tomeček, jenž zakončoval střelou po ledě přečíslení tří proti dvěma. Jeho pokus ovšem zastavil Pavel Kantor svými betony. Další velkou šanci měl o chvíli později Jakub Navrátil, který se na pardubického brankáře řítil zcela osamocen. Svá mířidla ovšem jedenadvacetiletý útočník neměl seřízena tak, jak by si představoval a jeho rána skončila nad brankou.

Ihned po této akci ovšem dostali Olomoučtí další výhodu přesilové hry, ve které přeci jen udeřili. David Škůrek vypálil od modré, čehož využil Jan Knotek, který se dostal k odraženému kotouči a bekhendem jej zasunul za Kantorova záda. To ovšem nemuselo být vše, jelikož prakticky ihned po vstřelené brance měl obrovskou šanci Lukáš Kucsera. Hostující gólman ovšem tentokráte svůj tým podržel.

Na druhé straně pálil Martin Kaut, nicméně jeho rána trefila pouze brankovou konstrukci. O několik minut později se ale Východočeši přeci jen dočkali snížení. Rhett Holland tečoval ránu Tomáše Zemana a zdramatizoval průběh utkání. Pardubičtí se poté pokusili odvolat Pavla Kantora a zkusit štěstí v šesti, nicméně v kýžené vyrovnání tento risk nepřetavili. Hanáci tak uhájili vítězství 3:2 a připsali si první vítězství nové sezóny v domácím prostředí.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V předchozím utkání Pardubičtí výborně bruslili a byli velice bojovní. To se potvrdilo i dnes. Jsme rádi, že jsme se dostali do vedení, nicméně za stavu 3:1 jsme si vytvořili šance, ze kterých jsme mohli definitivně rozhodnout, což se nepodařilo. Naopak Dynamo snížilo, díky čemuž byl závěr utkání z naší strany nervózní. Naštěstí jsme ale tu koncovku zvládli."
Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, co nás čeká. Olomouc je houževnatým soupeřem, na což jsme se připravovali. Nicméně těch věcí, co nás nevedou k úspěchu, tam dnes bylo hodně. Můžu ale říct, že od třetího gólu domácích jsme hráli solidně, z čehož pramenilo i snížení. Bohužel to ale na víc nestačilo."