Hanáci tak oplatili Benátkám porážku v prodloužení z prvního letošního vzájemného duelu. A střednutí ve středních Čechách hodně připomínalo nedávný souboj Mory v Kadani. Domácí byli opět střelecky aktivnější, ale hosty držel výborný Kašík.

V úvodu se ke střelám tlačily oba týmy, avšak gólmani byli pozorní. První velkou šanci neproměnil Liška, který se, ač tísněn, natlačil až před Kašíka, jenže těsně minul. Čtvrtý benátecký útok si poté vynutil tlak v olomouckém pásmu, rezultovala z toho Kouřilova nebezpečná střelou, kterou Kašík vykryl.

V úvodní desetiminutovce byly střelecky aktivnější Benátky, podpořila to také Mrkvičkova dělovka po chytrém přistrčení Krále. Kašík se na brankové čáře roztáhl a kotouč vyrazil. Největší šanci Benátek v první části hry zahodil unikající Josef Skořepa. V samostatném nájezdu si sice Kašíka rozhýbal, ale sám se vytlačil ze střeleckého úhlu a na mladého olomouckého brankáře nevyzrál.

Skóre se poprvé měnilo po krásné přesilovkové kombinaci Olomouce. Členové první formace Dopita a Kucharczyk připravili lehkou pozici pro Pavla Selingra, jenž trefil prázdnou branku.

Benátečtí i v úvodu druhé periody měli více ze hry a také častěji ohrožovali Kašíka. Jenže devatenáctiletý talent ve službách Kohoutů Libor Kašík předváděl skvělé zákroky a mnohdy dováděl benátecké střelce až k šílenství. Své by mohl vyprávět Vařecha, který si na Kašíkovi vylámal zuby v samostatném úniku.

Na druhé straně se snažili pohnout skórem Haluza a Selingr, jenže Stejskal byl pozorný. Důležitý moment přišel ve 33. minutě, kdy Jan Mikel v přesilové hře trefil přesně horní kout Stejskalovy klece.

V závěru druhé třetiny ostřelovali Benátečtí Kašíka snad ze všech možných pozic. Mora odolávala na pokraji sebeobětování a ubránila se. Ba co víc. Kohouti vyrazili do brejku a vyřešili ho parádně. Pekr předložil puk ideálně Petru Haluzovi, a ten neomylně zavěsil.

Domácí trenéři se snažili dát týmu do třetí třetiny nový impuls, a tak v brankovišti Jiřího Stejskala nahradil Robin Blažíček. Olomouc na počátku třetí třetiny hrála přesně to, co potřebovala. A navíc vyrážela do rychlých brejků.

Kucharczyk předložil touš ideálně do jízdy Radimu Haasovi, jenž těsně přestřelil. Velkou příležitost měl poté obránce Robin Staněk, před nímž se otevřel volný prostor, čehož olomoucký zadák využil k dělovce. Blažíček zřejmě hřbetem lapačky nebo rukávem své vesty vytáhl tuto střelu na břevno a následně se puk odrazil do ochranné sítě.

Kašík dlouho odolával benáteckému náporu, až možná trochu nešťastně inkasoval. Miroslav Kopic doslova dotlačil kotouč těsně za brankovou čáru. Kontaktní gól pak měl na hokejce Vlach, ale neproměnil. V dalších minutách už si ani jeden z týmů žádnou větší šanci nevypracoval, a tak ani závěrečná hra bez brankáře domácích ke změně stavu nevedla.

Olomouc tak veze z Benátek tři body, uhájila druhé místo a může se chystat na středeční domácí bitvu proti Havlíčkovu Brodu.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): Soupeře jsme dvojnásobně přestříleli, přesto nemáme ani jeden bod. Olomouci výborně zachytal gólman. Neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance, přesto si myslím, že v dnešním utkání bychom si bodovat zasloužili.
Petr Fiala (HC Olomouc): Domácí potvrdili, že ne náhodou jsou v horních patrech prvoligové tabulky. Mohli jsme se spolehnout na výborného Libora Kašíka v brance. Výhry z Benátek si ceníme.