V loňském roce spolu Olomouc a Technika sváděli tuhé boje o umístění po celou sezónu, letos se však střetli až v nadstavbové části. První utkání, které se odehrálo na ledě Techniky, vyznělo lépe pro Brno, které nyní chtělo potvrdit výsledek i v plecharéně. Hanáci před sebou naopak měli nelehký úkol vyrovnat bilanci a v tabulce se na svého soupeře dotáhnout o kousek blíž.

Utkání v Olomouci začalo velmi opatrně, oba týmy si byly vědomi důležitosti utkání a nikdo nechtěl udělat chybu. Mužstva si vyměnila několik přesilových her, bránící se celek ale vždy zvládl oslabení bez větších potíží. První větší šance byla k vidění až v 11. minutě, když se ke střele před Geidlovou brankou dostal Mudrák, zamířil však příliš vysoko. Na obou stranách pak bylo k vidění i přečíslení dvou proti jednomu. Jak brněnský Kubový, tak olomoucký Prísažný však se svými střelami neuspěli.

Druhou část odstartovala Technika ve velkém stylu, hned z kraje se do velkých šancí dostali Middleton a Kubový. Na druhé straně číhal u tyčky nepokrytý Ruda, při pokusu o střelu z první však promáchl. Vůbec největší šanci ale přinesla 36. minuta, kdy v nastalém zmatku u olomoucké branky vyklouzal puk u opačné tyčky, než byl domácí brankář. Hosté však chvilkovou příležitost nedokázali využít a po čtyřiceti minutách tak stále platil bezbrankový stav.

Hned v úvodu třetí třetiny se mohl dostat do samostatného úniku Plevka, Špunar však dobře vyhodnotil situaci a stihl před ním odehrát kotouč do bezpečí. V dalších minutách už byla aktivnější Olomouc, která si v polovině třetího dějství vysloužila přesilovku. V ní se dostali do obrovských příležitostí Ruda a po něm Přecechtěl, ale Geidl svůj tým udržel ve hře a utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm se zpočátku vše vyvíjelo lépe pro hosty, kteří si připsali několik zajímavých akcí a vybojovali přesilovou hru. V ní ovšem fauloval Zavřel a po návratu Rudy na led tak měla výhodu Olomouc. A právě v ní se po třinácti vteřinách trefil Tomáš Galvas, který tak přisoudil vítězství Hanákům.