Úvod utkání se nesl v poněkud vlažnějším tempu. První vážnější zákrok si Konrád připsal po dvou minutách hry, když jeden z brněnských útočníků tečoval Malletovu střelu. V protiútoku dostal Vlach dlouhou přihrávku a byl faulován, čímž vybojoval pro domácí první přesilovou hru v zápase. V početní výhodě pálil od modré čáry Škůrek, Čiliak s jeho střelou neměl problém. I v další šanci figuroval domácí obránce, Čiliak jeho střelu z první pouze vyrazil, Eberlemu chyběly jen centimetry, aby kotouč poslal za brankovou čáru. V závěru přesilové hry se tvrdou střelou prezentoval Ondrušek, vyražený puk však skončil na brněnských holích, hosté tak ubránili oslabení bez inkasování.

Do nevídané šance se dostal Jergl, když se ocitl naprosto osamocen v mezikruží, ale trefil pouze Čiliaka. Početní výhoda nastartovala domácí, Kohouti si v úvodní desetiminutovce vytvářeli šance a jejich snahy korunoval Marek Laš, když si na modré čáře počkal, až obránce padne do naznačené střely a až poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na druhé straně zkoušel Konrádovu pozornost od modré čáry Krejčík, ale gólman domácích s jeho pokusem neměl problém. Čiliak měl více práce, například proti Vlachově nenápadné střele. Konrád zase musel natáhnout beton proti Němcově ráně od modré čáry.

Těsně po polovině první třetiny měli možnost hrát přesilovou hru i hosté, když na trestnou lavici putoval Houdek. V přesilové hře pálil z levého kruhu Horký, Konrád puk lapačkou pouze vyrazil. Následně si domácí brankář poradil i s dorážkou Malleta po Němcově střele. Výstavní kombinaci zakončoval z mezikruží Nečas, ale pálil nad branku. Zpoza branky se vytočil Zaťovič, ale svou rychlou střelou si na Konráda nepřišel, a tak ani domácí během oslabení neinkasovali.

Ihned po vypršení trestu se Kohouti vrhli do útoku, Lukáš Galvas pálil bez přípravy, Čiliak pouze vyrazil, Knotek z dorážky poslal puk pouze na boční síťku. Na druhé straně si Konrád zadělal na problémy svou rozehrávkou, když našel pouze hůl Haščáka, ale ani několika dorážkami hráči Komety puk za Konráda nedostali.

Jergl se Sundherem se hnali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale Čiliak ramenem vyrazil. V pokračujícím tlaku si Kohouti vypracovali několik dobrých šancí, ale brankář hostů svůj tým držel. Do dalšího přečíslení se dostali Skladaný s Jakubem Galvasem, Skladaný po nahrávce pálil, ale Čiliak udržel puk ve výstroji. V závěru první třetiny Konrád lapačkou vytěsnil puk po Hruškově střele z úrovně brankové čáry a následná Němcova střela pouze prosvištěla nad brankou a domácí gólman nemusel zasahovat.

Hned v úvodu druhé třetiny z nenápadné akce zahrozil Knotek, když nadělal Čiliakovi problémy svou rchlou střelou zápěstím. Škůrkova střela od modré čáry prosvištěla nad brankou. Na druhé straně musel Konrád zasahovat proti Čermákovi, který následně po kolizi s Holcem posunul domácí branku. Kometa přidala na tempu, Konrád měl velké potíže s Krejčíkovou ránou a následným objetím branky, ale ve spolupráci s obránci nebezpečí zažehnal.

Druhý gól Kohoutů padl poté, co Sundher zavezl puk do pásma, obehrál dva obránce a od modré vypálil a jeho střelu tečoval Roman Vlach. Brněnští se nechtěli nechat zahanbit, od modré čáry pálil Bartejs. Na další branku nemuseli diváci čekat dlouho, Konrádovi se nepovedla rozehrávka za brankou, při návratu do branky zakopl a upadl, na Martina Dočekala tak zívala prázdná branka.

Ani další rozehrávka z Konrádovy hole nebyla příliš povedená, ale Nečas jeho zaváhání nevyužil. O několik chvil později už se hosté radovali, když Leoš Čermák uklidil za Konráda odražený puk po Dočekalově průniku. Po druhé brance Kometa zařadila vyšší rychlostní stupeň a častovala Konráda střelami ze všech pozic. Na druhé straně na Mráze zívala odkrytá branka, ale trefil pouze do rány padajícího Štencla.

Jerglova střela z pravého kruhu byla vytečovaná do ochranné sítě. Krejčík od modré čáry poslal puk do zadního mantinelu. Plášek vystihl rozehrávku domácích, společně s jedním spoluhráčem stáli proti jednomu obránci, ale Plášek se s pukem dostal až za branku, odkud chtěl nahrávat, ale jeho přihrávku Konrád ukryl v lapačce.

Domácí hráči museli odolávat tlaku brněnských, po závaru v rohu kluziště puk vyklouzal až na modrou čáru, kde byl Štencel a před ním spousta místa, trefil však pouze tyč! Ostřížek v ojedinělém výpadu prověřil Čiliaka, ten vyrážečkou poslal puk vysoko do ochranné sítě. Knotkův pokus Bartejs srazil za branku.

Radim Zohorna svou střelu skryl za obránce, Konrád se musel hodně natáhnout, aby kotouč vytěsnil mimo tři tyče. Domácí hráči se dostali v závěru druhé třetiny pod velký tlak, Konrád si připsal několik důležitých zákroků. Štencelova další střela mířila nad. V protiútoku Ostřížek s Holcem ujížděli v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný volil střelu, Čiliak ji dokázal udržet ve výstroji. Následně si domácí dokázali vypracovat několik šancí, nejblíže brance byl Eberle, ale na brankáře hostů si nepřišel.

V úplném závěru druhé třetiny hosté hráli druhou přesilovou hru utkání, když Knotek dostal dvě minuty za podražení. Během pětatřiceti vteřin početní výhody se Brněnští nedokázali prosadit, a tak hráči odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí třetiny dohrávali hosté zbytek početní výhody, po kombinaci zakončoval Zaťovič, ale puk mu lehce sklouzl z čepele a Konrád se stihl přesunout. Posléze Houdek málem bruslemi ztečoval puk do vlastní svatyně, ale Konrád byl pozorný. Na druhé straně pálil Ostřížek, Čiliak si s jeho pokusem bez problému poradil. Dobrým obranným zákrokem se blýskl Holec, když vypíchl puk unikajícímu Haščákovi.

Kometa se snažila vývoj utkání strhnout na svou stranu, ale ani Čermákova rána z hrany brankoviště za Konrádem neskončila. Mráz ve spolupráci s Hermanem kombinovali dlouhé vteřiny v útočné třetině, ale nedostali se k zakončení. Oproti tomu Kometa zkoušela štěstí ze všech pozic, Konrád musel zasahovat proti střele Němce od modré čáry.

Následovala pasáž s nepřesnostmi na obou stranách, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a důsledně střežil své pásmo. Až se do velké šance dostal Zaťovič, ale Konrád v poslední chvíli vykopl puk betonem. Haščák střelou z vrcholu kruhů prostřelil Konráda, ale trefil pouze tyč, což v přerušené hře potvrdil i videorozhodčí.

Na počátku druhé desetiminutovky třetí třetiny tempo hry poněkud opadlo. Konrád si připsal zákrok proti Krajíčkově nahození, následně si Čermák ze vzduchu rukavicí sklepl puk a poslal ho na branku, ale domácího gólmana nepřekonal. Úspěšný nebyl ani Štencel od modré čáry. V dobré příležitosti se ocitl Holec, ale napoprvé Čiliaka nepřekonal a posléze mu hostující obránci zablokovali hokejku, takže se k dorážce nedostal.

Poslední pětiminutovku třetí třetiny zahájili Kohouti náporem, ten však nedokázali zužitkovat. Ani Burian z dorážky po Knotkově nahození nebyl úspěšný. Škůrkovu střelu od modré čáry Čiliak pouze vyrazil, před brankou doráželi Knotek a Eberle, ale kotouč do branky nedostrkali. V závěru třetí dvacetiminutovky dostal trochu prostoru Knotek, jeho střela z mezikruží však mířila nad branku. Konráda ještě prověřil Zaťovič, ale branku nevsítil, a tak následovalo prodloužení.

V prodloužení se do první velké šance dostal Radim Zohorna, když ujel po levé straně, volil střelu, na Konráda si nepřišel. Obrovskou šanci na druhé straně prováhal Burian, když dorážel puk po Hermanově akci, Čiliak v poslední chvíli vložil lapačku do dráhy puku. Hra ve třech hráčích na obou stranách nabídla ofenzivní podívanou, Konrádovi motal hlavu Mallet. Následně Erat obral v útočné třetině o puk Vyrůbalíka a byl sám před domácím gólmanem, ale Konrád Kohouty podržel. I Čiliak musel být pozorný, Ondruškův pokus pouze vyrazil a musel se rychle přesunout proti dorážejícímu Hermanovi. Šestačtyřicet sekund před koncem prodloužení ukončil zápas Roman Vlach, když ujížděl sám po pravé straně a střelou do pravého horního růžku překonal Čiliaka.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): První třetinu jsme začali výborně, ve druhé nás Brno přehrávalo. Musím říct, že jsme byli pod tlakem, i přestože jsme vedli o dvě branky. Ve třetí třetině jsme hráli o trochu lépe jak v třetině druhé, ubojovali jsme to. Následovalo prodloužení, kde byly šance na obou stranách, k nám se přiklonilo štěstíčko a bereme dva body.
Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): První třetina vyzněla lépe pro domácí, hráli, jak chtěli, agresivně, všechny puky směřovaly do branky. Šli zaslouženě do vedení. Ve druhé třetině jsme začali lépe, domácí se z jednoho brejku dostali do vedení dva nula, musím ocenit hráče, že se ve druhé třetině zvedli. Ve třetí třetině si myslím, že jsme byli o kousek blíž vítězství, nastřelili jsme druhou tyčku. V prodloužení, myslím, že jsme byli první, kdo mohl utkání rozhodnout, ale nakonec to byli domácí střelou pod břevno.