Report ze zápasu OLO vs. POR (3:6)

3:6

(1:2, 0:2, 2:2)

HC RT TORAX Poruba

Utkání mezi Porubou a Olomoucí působilo ospalým dojmem. V první polovině prvního dějství byli lepší domácí, kteří byli také po zásluze odměněni gólem - z hole kapitána Petra Ševčíka. V 11. minutě měli Kohouti k dispozici 1:44 trvající přesilovku 5 na 3, ale nepodařilo se jim ji zužitkovat. Na druhé straně se naopak prosadil David Moravec a chvíli po něm také Jakub Szcześnia./p>

A při gólovém apetitu byli hosté také na začátku druhé dvacetiminutovky přidal svůj druhý gól v utkání Szcześnia, který tak využil hru v početní výhodě. Hanákům se nedařilo dostávat se do střeleckých pozic, naopak jejich soupeř na ledě jasně dominoval. Ve 35. minutě zvyšoval už na 4:3 Maxim Vehovský.

Ve třetím dějství už Poruba jen kontrolovala výsledek. Další góly přidali Leon Stasiuk a Tadeáš Kalužík. V závěru třetiny se přece jen podařilo prosadit také domácímu celku. Nejprve se trefil Dominik Jeřábek, jenž byl po zásluze odměněn za svou aktivitu - patřil mezi nejlepší hráče domácího týmu. O chvíli později to vypadalo na sedmý gól v olomoucké síti, nicméně brankář Kubík se vytasil parádník zákrokem, natáhl se k druhé tyči a nedovolil, aby kotouč přešel brankovou čáru. Na konečných 3:5 pak upravil Vojtěch Neoral.