K pátému přípravnému utkání zamířili Hanáci na led Zlína, proti kterému se jim sice v loňské přípravě nedařilo, v sezóně však zaváhání beze zbytku napravili.

Také tentokrát začali přátelské utkání lépe Berani, kteří se už po třiceti vteřinách hry ujali vedení, poté co Tomáš Fořt tečoval Freibergsovu dělovku od modré čáry. O chvíli později šli navíc Ševci do přečíslení dvou proti jednomu a vyzkoušeli si i přesilovku, ani jednu z příležitostí ale nevyužili a poté už začaly šance Olomouckých, jejichž nebezpečnost se navíc stále stupňovala. Střela Nahodila při vlastním oslabení se jen s pořádnou dávkou smůly neodrazila od Buriana přímo do odkryté branky. Ve čtrnácté minutě pak Nahodil předvedl i ukázkové sólo přes půl kluziště, na jehož konci se natlačil před branku, ale našel jen beton Kořénka. Z branky se tak mohla asi čtyřicítka olomouckých fanoušků radovat až v závěru první třetiny, kdy puk do branky protlačil Marek Hecl, jejich radost ale vzápětí ukončil sudí, který dobře viděl, že puk přešel přes čáru až po siréně ukončující první dvacetiminutovku.

Druhá část začala jako přes kopírák s tou první, po třinácti vteřinách se puk odrazil příhodně pro Hermana, který jej poslal ke vzdálenější tyči na Jakuba Šlahaře, a ten už měl jednoduchou práci. Avšak zatímco zbytek první třetiny patřil kohoutům, v té druhé byli aktivnější hokejisté Zlína, kterým v navýšení skóre bránil jen výborný Lukáš a po střele Buchty i tyčka hostující branky. Z Olomouckých měl nejblíže gólu Knotek, když upaloval za vyhozeným pukem, ale v brejku mu zabránil brankář Kořének, jenž vyjel z brankoviště a v poslední chvíli před ním uklidil kotouč do bezpečí.

První minutu třetí třetiny Zlín opět ozdobil nebezpečnou akcí, kterou ale tentokrát zastavil Lukáš a z protiútoku zahrozil naopak Knotek, jemuž chyběl kousek, aby usměrnil Ostřížkovu střílenou přihrávku do branky. Ve 48. minutě si pak po zlínském brankáři připsal odvážný výjezd z branky i Lukáš, kterého Fořt sice obehrál, ale z těžkého úhlu netrefil branku. O chvíli později ještě nastřelil tyč Šlahař, teprve poté se kohouti dočkali snížení, když Petr Strapáč tečoval Kolouchovu střelu přesně pod horní tyč. O sedm minut později pak další povedenou teč předvedl David Ostřížek, a utkání tak dospělo do prodloužení!

Povzbuzeni srovnáním v něm kohouti od začátku svého soupeře přehrávali a brzy vybojovali přesilovou hru, kterou David Škůrek přesnou ránou přetavil ve vítězný gól!

Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): V závěru nám trochu došly síly. Jednak nám vypadl Pavel Kubiš, tam je podezření na otřes mozku, a vzápětí i Kuba Herman. A Pavel Sedláček přece jen nemá tolik natrénováno, tak jsme pak hráli na devět útočníků a bylo vidět v závěru, že už nám ty nohy tolik nejely. A říkat si, že ztratíme tolik puků, to se samozřejmě nedá. Tam se musí někdy zahrát i takticky. Že ten puk relativně odevzdáme, ale jsme schopní postavit obranu, takhle Olomouc získávala spoustu kotoučů na své modré čáře a z toho byly kontry a ve finále získala i takový ten tlak u nás v pásmu.
Jan Tomajko (HC Olomouc): První dvě třetiny jsme nezačali dobře. V obou jsme dostali v prvním střídání gól a myslím si, že to nás vždycky ovlivnilo a pět nebo šest minut jsme se do toho dostávali. Hráli jsme také moc oslabení, na můj vkus bylo moc vyloučení. Dvě třetiny jsme nebyli v zápase, Zlín byl o trošičku lepší. Až v těch posledních deseti minutách třetí třetiny jsme si vytvořili jakýs takýs tlak a jsme rádi, že jsme z toho tlaku dali dva góly a potom rozhodli v prodloužení. Samozřejmě s výsledkem jsme spokojení, ale v té hře určitě byly nějaké rezervy a musíme se na ně zaměřit. Co se týká Jana Jaroměřského a Jiřího Ondruška, tak na to, že hráli první zápas, tak ho odehráli dobře. Jsou to zkušení hráči a myslím si, že nebudou mít problém se do toho dostat. Hlavně, aby jim sloužilo zdraví.