Report ze zápasu SPA vs. OLO (1:2)

HC Sparta Praha

1:2

(1:1, 0:0, 0:1)

Sparťané, nastupující ve speciálních dresech připomínajících 30 let od titulu v sezóně 1989/1990, začali velmi aktivně. Velkou šanci měl po úniku Jiří Smejkal, nicméně jeho střelu zastavil olomoucký Jan Lukáš betonem. Poté měla obě mužstva možnost přesilové hry, nicméně bez patřičného úspěchu. Skóre se tedy měnilo až po osmi minutách, kdy ránu hostujícího Jiřího Ondruška dorazil za záda Marka Machovského Rostislav Olesz! Za domácí mohl srovnat David Tomášek, který brankáře Kohoutů svojí střelou sice překonal, nicméně radost mu zkazila tyč.

V závěru úvodní dvacetiminutovky si nejdříve šel sednout na trestnou lavici útočník Pražanů, Miroslav Forman. Místo využití této početní výhody si zanedlouho šel odpočinout i olomoucký Lukáš Klimek, přičemž z přesilovky, která následovala po skončení hry ve čtyřech, dokázali Sparťané srovnat zásluhou Jana Košťálka. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé třetině se do první vážnější příležitosti dostali Olomoučtí. Před domácí svatyni se prodral Petr Kolouch, jehož střela ovšem neměla ty správné parametry a skončila mimo. Poté dostal Hanáky do velmi složité situace Petr Strapáč, jenž za brankou udeřil Lukáše Pecha loktem do obličeje, za čož si vysloužil předčasný odchod do kabin. Sparťané ovšem následnou pětiminutovou přesilovou hru nevyužili, a to hlavně díky výbornému výkonu Jana Lukáše, jenž svůj tým v krušných chvílích podržel.

Na konci prostřední části měli příležitost odskočit do jednobrankového vedení také hosté, konkrétně po vyloučení Milana Jurčiny, nicméně i tato příležitost zůstala nevyužitá, i když tvrdý projektil Jana Švrčka byl pro Matěje Machovského obzvlášť nebezpečný. Domácí brankář si s ním ovšem poradil, a tak stav zůstal neměnný.

V závěrečné periodě se nejdříve dostal do obrovské šance Lukáš Nahodil, ale Matěj Machovský proti němu vytáhl velmi dobrý zákrok. Zanedlouho se ovšem Kohouti mohli radovat. Jiří Ondrušek, stejně jako v prvním případě, poslal kotouč od modré čáry do předbrankového prostoru. Zde se černá pryž odrazila od brusle Petra Koloucha za sparťanského gólmana a bylo to 1:2!

Domácí se pokoušeli o vyrovnání, nicméně všechny jejich příležitosti končily na Janu Lukášovi. V závěru zápasu to Pražané zkoušeli v šesti, ale kýženou branku, která by jim zajistila alespoň nějaký bodový zisk, se jim vsítit nepodařilo. Kohouti si tak díky vyloupení O2 arény připsali druhé vítězství v řadě!

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Odehráli jsme dobrou první třetinu, kdy Olomouc vstřelila gól prakticky z ničeho. Podařilo se nám vyrovnat a měli jsme další šance i dlouhou přesilovku. Druhý gól ale vstřelili hosté. Olomouc zde hrála lépe než doma. Odvedla dobrou práci. Pokud chceme uspět, musíme hrát soustředěně šedesát minut. V posledních dvou zápasech to tak nebylo.“