Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:2)

3:2sn

(1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

HC Kometa Brno

Utkání se od prvních vteřin hrálo ve vysokém tempu. Aktivnější byli hosté z Brna, kteří svou snahu brzy přetavili v gólový zápis. Jeho autorem byl útočník Adam Popelka, hráč, který olomoucký zimní stadion zná velmi dobře – v sezóně 2015/2016 zde totiž odehrál několik zápasů za tým mladších dorostenců.

Olomouci chvíli trvalo, než se jí podařilo přesunout hru také před druhého brankáře. Marek Micka si ani nestačil pořádně osahat puk a už lovil kotouč ze své sítě. Robin Kaplan našel parádní přihrávkou volného Daniela Ministra a ten se nemýlil. Ve zbytku třetiny byl na straně Kohoutů velmi aktivní Kalač, jemuž se několikrát podařilo proklouznout mezi brněnskými obránci, nicméně skóre zůstalo beze změny. Na druhé straně dělal starosti domácí obraně zejména Michal Kunc.

Také druhá třetina přinesla poměrně brzký gól. Po trefě Adama Krejčího se hosté opět dostali do vedení a o chvíli později to mohlo být vedení dokonce dvoubrankové, ale na puk poskakující kolem brankoviště Filipa Mokrého nikdo z brněnských útočníků nedosáhl. Podobná situace se ještě do konce třetiny jednou opakovala, ovšem se stejným výsledkem. Olomouc si měla dvakrát výhodu početní převahy, ale ani v jednom případě se jí nepodařilo ohrozit bránu Marka Micky.

Začátek závěrečné periody se nesl v duchu těch předchozích a opět se chvíli po úvodním buly měnilo skóre. Michal Matiaško se podruhé za sebou vydal na výlet do útočného pásma a tentokrát byl jeho pokus úspěšný. Chvíli na to zažil brněnský gólman další perné chvilky, při jednom zákroku skončil na zádech a měl velké štěstí, že se volného kotouče nezmocnil žádný z útočníků Olomouce.

Do konce třetiny se žádnému týmu nepodařilo prosadit, a tak zápas dospěl do prodloužení. To sice začalo opatrně, ale postupně začalo nabírat na tempu. Více šancí v něm měli hosté, kteří zahrozili zejména v posledních vteřinách nastaveného času. O vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal olomoucký Adam Hilšer, a tak si Kohouti odnesli cenné dva body za výhru nad nejlepším celkem tabulky.