Report ze zápasu VSE vs. OLO (3:5)

VHK Vsetín

3:5

(0:3, 3:0, 0:2)

Úvod utkání vyšel lépe hostům z hanácké metropole. Již ve třetí minutě dokázali Olomoučtí potrestat zaváhání vsetínských obránců na modré čáře, když se do přečíslení dostal Ostřanský s Alešem Jerglem, druhý jmenovaný překonal Baču poprvé. Vsetín se nadechl díky přesilové hře, ve které svého soupeře svíral v útočném pásmu, Dalimil Zvonek však v tutové šanci nedokázal překonat olomouckého brankáře Kochtu. Srovnání nepřišlo ani ve třinácté minutě, to se na Kochtu řítil Stodůlka s Jiruškem, prvně jmenovaný zvolil střelu, kterou však hostující brankář zneškodnil.

Také Olomouc si zahrála přesilovou hru, v ní se povedlo nejprve Lukovi Kraigherovi nastřelit tyč, o pár vteřin později už se však olomoucký obránce radoval, když byl na konci perfektně sehrané kombinace Kohoutů. Hanáci se do konce první části stihli prosadit ještě jednou, třetí branku obstaral dělovkou od modré Lukáš Králík, a vyhnal tak Baču z brány, jeho místo zaujal po zbytek utkání Jan Vlach.

Do druhé třetiny vstoupil Vsetín pln odhodlání a již po dvanácti vteřinách se radoval, kotouč se z hole Neuwirtha sotva došoural do předbrankového prostoru, kde jej tečoval Dalimil Zvonek. Vsetínské tato branka nabudila a začali apelovat na kontakt. Oživený Vsetín navíc dostal možnost početní výhody, ve které svého soka dokázal pořádně zatlačit, ovšem příležitost Neuwirtha vyšla naprázdno.

Snížení se dostavilo ve třiatřicáté minutě, Pokorný našel zpoza branky volného Roberta Neuwirtha a tentokrát byl vsetínský útočník přesný. Olomouc ve druhé třetině hrála nedisciplinovaně, a to se ji vymstilo, protože Valaši znovu Kohouty sevřeli a skrumáž před Kochtou prostřelil Josef Zuzaník, bylo srovnáno a vše se mělo rozhodnout v závěrečné části.

Zde se role znovu vyměnily, tentokrát byla aktivnější Olomouc a po necelých pěti minutách se po přihrávce Ostřanského prosadil znovu Aleš Jergl. Vsetínští se snažili najít rychlou odpověď a daleko od ní nebyl Vašíček, ten však z pravého kruhu trefil břevno.

Následně se osamocen na Vlacha řítil Jergl, hattrick však nezkompletoval, protože se rozhodl ještě přihrát kotouč Králíkovi, toho však nedovoleně odzbrojil Žabčík a Olomouc získala možnost přesilové hry. Hanáci trestali, bombu od modré vyslal Lukáš Králík a stejně jako jeho kolega z útoku Jergl si připsal druhou trefu v utkání. Vsetín se pak už jen stěží dostával do ohrožení Kochtovy svatyně, hosté urputně bránili své vedení, přesto však Valachům nabídli jedinečnou možnost stav zvrátit.

Lukáš Králík na konci šestapadesáté minuty tvrdě atakoval Žabčíka a vysloužil si za to od rozhodčího trest do konce utkání. Zelenožlutým se naskytla pětiminutová přesilovka, ale ani ve hře šesti proti čtyřem se už domácím nepodařilo překonat Kochtu. Olomouc je tak třetím celkem v soutěži, kterému se povedlo dobýt Lapač.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Měli jsme špatný vstup do utkání, soupeř měl pět střel a z toho dal tři branky. My jsme naše šance nevyužili, první třetina byla z naší strany neproduktivní. Druhá třetina byla úplně o něčem jiném, šlápli jsme do toho a odehráli jsme výbornou třetinu, srovnali jsme a začínalo se od znovu. My jsme podobný zápas hráli na Kladně, kde jsme vedli 3:0, Kladno srovnalo na 3:3, nakonec jsme tenkrát dali my ten gól, kdy Kladno bylo v moc velké euforii. Tentokrát to bylo stejné, byli jsme nahecování, bohužel jsme udělali zbytečný faul, nestačili jsme vystřídat a soupeř trestal. Olomouc má v kádru Králíka, Jergla, Škůrka, to jsou hráči, kteří hrají první ligu, především Jergl, je to excelentní hráč a dá se říci, že nás vlastně porazili tři hráči. Jejich lajna dala pět branek a zápas rozhodla, měla excelentní přesilovky. Na druhou stranu je s podivem, že pro juniorsku extraligu má tým Olomouce jednu lajnu a stačí jim.