Pražský tým vstoupil do duelu lépe, ale ve čtvrté minutě přišel samostatný únik Olomouce, který hasil jen za pomoci nedovoleného zákroku Blain, a rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se postavil Zbyněk Irgl a blafákem do backhandu poslal Hanáky do vedení. Brzy si ale připsal i negativní zápis, byl totiž prvním vyloučeným utkání. Následnou přesilovku ovšem Pražané nevyužili.

Po vypršení trestu zahrozil Tomeček, ke kterému se šťastně odrazil puk, ale Sedláček ho zblízka vychytal a stejně úspěšně si vedl i proti Knotkovi. Ve 12. minutě se sparťanům povedlo vyrovnat a na střídačce se slavilo, vůbec první gól za Spartu si totiž připsal Zach Sill. Kanadský útočník vyjel zpoza branky a puk backhandem a s přispěním nechtěné Galvasovy teče procpal do růžku branky. V závěru první části se ještě rychlým bruslením dostal do šance Klíma, ale stav se neměnil.

Ve druhé třetině se dočkali také Hanáci a po gólu Handla proti Litvínovu mohli také proti Spartě slavit premiérový zásah jednoho ze svých hráčů. Po opatrnějším úvodu prostřední dvacetiminutovky totiž přišla střela od modré čáry v podání olomouckého juniora Matúše Hlaváče, která zaplula až do sparťanské branky, a Olomouc opět vedla. Následujícím minutám kralovali jistí brankáři, další vzruch přineslo až vyloučení Silla. S přesilovkou si ale hosté neporadili vůbec dobře a k ničemu se nedostali. Vteřinu před koncem oslabení Piskáček vyhodil puk a početní výhoda Olomouce pokračovala.

S touto přesilovkou už si Kohouti poradili o poznání lépe. Nejprve sice málem sami inkasovali, když ujel na Konráda Buchtele, ale poté, sedm vteřin před Piskáčkovým návratem na led, zvýraznili své vedení po krásné akci. Jergl už byl ve skvělé pozici pro střelu, ale kotouč nesobecky předložil do ještě lepší situace Davidu Ostřížkovi, který pálil pod břevno. Sparťané měli ve zbytku druhé třetiny příležitosti na snížení manka, ale Konráda nepřekonali.

Do třetí části Sparta vstupovala v početní výhodě, ve které se do dobrých šancí dostali Bukarts a Klíma. Skóre se ale neměnilo, a to ani po velké příležitosti Irgla na druhé straně, kde udržel Spartu ve hře jistý Sedláček. Následující minuty nabízely vyrovnanou hru s absencí velkých šancí na obou stranách, což vyhovovalo hostům. Sparťanům naopak čas ubíhal rychleji, než jim bylo milé, a snížení na rozdíl jediného gólu stále nepřicházelo. Tři minuty před koncem si Uwe Krupp vyžádal oddechový čas a do hry poslal šest bruslařů. Opuštěnou sparťanskou klec minul jeden z pokusů Hanáků jen o centimetry, ale skóre už se nezměnilo. Olomouc si tak také podruhé v letošní sezóně odvezla ze Sparty všechny tři body!

Ohlasy trenérů

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Nezačali jsme dobře, po čtyřech minutách bylo proti nám trestné střílení. Olomouc byla celý zápas o něco lepší. Nikdo neřekl, že situace, ve které jsou všechny týmy, bude jednoduchá. Máme pár dnů volna a pak jedeme do Zlína. Musíme se na něj připravit.“
Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Podali jsme vysoce kvalitní, organizovaný a zodpovědný výkon. Celý zápas jsme víceméně vedli a ani ve třetí třetině, kdy už Sparta hodně tlačila, tak jsme ji nepustili do žádné šance. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“