Report ze zápasu OLO vs. HKR (0:1)

0:1

(0:1, 0:0, 0:0)

Královští lvi Hradec Králové

K zápasu proti Hradci Králové se k týmu trenérů Fialy a Tomajka připojili i vítkovický Petr Kolouch a třinecký Zbyněk Hampl. Koloucha olomoučtí fandové viděli v dresu Kohoutů už v loňském ročníku, Hampl vypomáhal Ústeckým Lvům. Východočeský tým naopak posílil Petr Haluza, který byl v minulé sezóně nejproduktivnějším hráčem Mory.

Oba celky se ze začátku spíše oťukávaly, první vyloženou šanci si až v sedmé minutě připravili hosté. Brož se dostal ke kotouči v mezikruží, jenže jeho střelu zápěstím Kašík skvěle zlikvidoval. Na druhé straně se mohl prosadit o několik minut později Diviš, na kterého hostující obránci před brankou zapomněli, avšak i Čech předvedl své kvality.

Královští lvi se mohli prosadit v početní výhodě, ale olomoucký gólman všechny jejich šance zlikvidoval. Skóre nakonec otevřel v závěru první dvacetiminutovky David Roupec, jehož bomba od modré zaletěla až za Kašíkova záda.

V prostřední části oba týmy dostaly několik nabídek ke skórování díky přesilovým hrám, jenže ani jednu nedokázaly využít. Mrzet to mohlo hlavně Olomouc, která až do konce druhého dějství hrála přesilovku za přesilovkou, avšak nejblíže byla ke gólu, když nastřelila brankovou konstrukci.

Na začátku poslední třetiny se mohl skvělým vstupem mezi Kohouty prezentovat Hampl, jeho nepříjemnou střelu však výborně vykryl Čech. Královéhradečtí hokejisté si poté zahráli ve dvojnásobné početní výhodě, ve které mohli rozhodnout o svém vítězství, avšak nevytvořili si žádnou vyloženou šanci.

Hanáci se v závěru duelu ještě pokusili o hru bez brankáře, ale neúspěšně. Hradec Králové se tak díky výhře 1:0 mohl v přípravě poprvé radovat z vítězství, Olomouc naopak přišla o domácí neporazitelnost.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Nedali jsme žádný gól, což bylo negativní. Utkání jsme ale odehráli dobře. První třetina sice nebyla až tak skvělá, protože Hradec dobře bruslil a my jsme se tomu přizpůsobili. Poté jsme měli hodně příležitostí, které jsme nevyužili. Milan Ministr odehrál první zápas, nastoupil jen do dvou třetin. Podle mě ale příští zápas už odehraje celý. Začínají se nám uzdravovat hráči, musíme během posledních tří zápasů vyladit některé věci.