Olomouc nastoupila do utkání s Kašíkem v brance, poprvé v play-off navíc hrál i obránce Kotvan. Benátkám oproti předchozím duelům chyběl jen útočník Jech.

Aktivněji začali Hanáci, kterým pomohla i přesilovka hned v úvodu. Ovšem poté otěže zápasu převzali Benátečtí. Hostující defenziva se musela hodně otáčet, aby odrazila přímočaré útoky domácích.

Přesto to byla Mora, kdo se dostal do vedení. Ve čtrnácté minutě znovu v přesilové hře trefil sice Nedbálek jen tyč Vošvrdovy svatyně, hbitý Petr Haluza však stál na správném místě a dokázal kotouč zasunout za dezorientovaného brankáře.

Další šance Středočechů pak vychytal Kašík, který v kase olomouckého celku předváděl výborné zákroky.

Druhá perioda nabídla vyrovnanější hokej. Velkou šanci na zvýšení vedení měl hostující Kucharczyk, ale svůj únik zužitkovat nedokázal. Olomouc se přesto druhé trefy dočkala, a konečně při standardním počtu hráčů na ledě. Oldrich Kotvan při svém prvním startu v letošním play-off napřáhl na modré a puk se odrazem od Vošvrdy a od břevna dokutálel až do sítě.

Jenomže místo toho, aby se Hanáci uklidnili, přišla studená sprcha v podobě vyrovnání. Na 1:2 snížil střelou z levého kruhu David Kellner, pouhých šestadvacet vteřin před druhou sirénou se pak tečí z bezprostřední blízkosti prosadil Josef Skořepa. Mezi oběma trefami navíc Dopita ujížděl sám na Vošvrdu, ovšem ani jeho nájezd gólovou radostí neskončil.

Třetí dvacetiminutovka začala oboustranně opatrným přístupem. Nikdo nechtěl chybovat, a umožnit tak soupeři jít do vedení. Tempo hře udávali spíše Středočeši, ovšem prosadil se opět tým, který vyčkával.

Ihned poté, co vyloučený Bartoň naskočil v devětačtyřicáté minutě zpět na led, dostala se Olomouc do přečíslení. Dopita nahrál Radimu Kucharczykovi, ten udělal Vošvrdovi kličku a ukončil své čekání na první trefu v play-off.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl devět minut před koncem domácí ostrostřelec Král. Rozhodčí totiž nařídil trestné střílení ve prospěch Benátek po zalehnutí kotouče v brankovišti. Kašík však nemusel zasahovat, Královo zakončení mířilo mimo jeho kasu.

Závěr si už zkušení hráči Olomouce pohlídali a po těsném vítězství v poměru 3:2 se ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. Čtvrté klání je na programu v sobotu opět ve středních Čechách.

Videosestřih

Ohlasy trenérů

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): Hráli jsme výborný zápas. Myslím si, že jsme trochu zaplatili mladickou daň. Udělali jsme chyby, které patří k menší zkušenosti. Kluci se výborně odevzdali. Byl to zápas, který odpovídá play-off. Myslím si, že jsme měli k vítězství blíž. Byly tam situace, kdy jsme mohli dát branku. Jsem s kluky spokojený. Musím jim poděkovat.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že dnešní zápas byl stejný jako ty předchozí. Hrálo se stejně urputně, byla tam spousta soubojů. Obě mužstva dobře bruslí, vytvořila si mnoho šancí. Zápas měl náboj, divákům se musel líbit. Byli jsme o jeden gól šťastnější a řekl bych, že i lepší. Nevím, jestli jde zopakovat takový tlak, jaký jsme měli v duelech v Olomouci. Nemyslím si však, že bychom hráli špatně. Vypadli jsme trochu ze hry v posledních dvou minutách druhé třetiny, kdy Benátky srovnaly. Zkomplikovalo nám to situaci. Kromě těch dvou minut jsme odehráli výborné utkání.