Report ze zápasu OLO vs. BER (6:1)

(1:0, 3:1, 2:0)

Medvědi Beroun 1933

Kvůli účasti vítkovického celku na Spengler Cupu se ani v utkání proti Berounu nemohl olomoucký tým spolehnout na služby Lukáše Kucsery či Petra Koloucha. Extraligové posily ale přeci jen dorazily, ze Zlína přišel obránce Oldrich Kotvan, útoku vypomohl třinecký Erik Hrňa.

V samotném utkání potvrzovali Kohouti roli favorita již od úvodních vteřin. Ve třetí minutě zahrozil Jakub Herman, na jehož teč byl Vojtěch Sedláček připraven. Další velkou příležitost si Hanáci připravili o minutu později. Pokus Ondřeje Švaňhala z otočky ovšem úspěch neměl.

V polovině první části nechala hostující defenzíva nepokrytého Jakuba Bartoně, který si sjel k brankovišti soupeře, ale kotouč netrefil podle svých představ. Paradoxně tak mohli otevřít skóre Medvědi. Jakub Stromko kotouč přes beton domácího brankáře nedostal.

První branky se diváci dočkali ve třinácté minutě, kdy se nádhernou individuální akcí prezentoval Jakub Herman. Domácí mohli vzápětí své vedení zvýšit, ovšem Michal Vodný recept na Sedláčka nenašel.

Na začátku prostřední části mohli hosté se soupeřem srovnat krok, Radan Lenc ovšem minul klec Tomáše Halásze. A tak udeřilo znovu na druhé straně. Pavel Selingr se s kotoučem probojoval až k brankovišti, kde si pohrál s gólmanem a přesně zakončil.

Dvoubrankové vedení Kohoutů však trvalo necelé tři minuty. Medvědi využili potrestání domácího Radima Kucharczyka, David Videlka zužitkoval křížný pas a poslal puk mezi betony Tomáše Halásze.

Olomoučtí se poté snažili vzít zpět vedení o dvě branky, proti byl však výborný Vojtěch Sedláček, který pokryl nebezpečné pokusy Lehečky, Hermana i Pekra. Velké věci se děly v závěru druhé periody. Středočeši dvěma nedovolenými zákroky nabídli soupeři přesilovou hru proti třem, kterou domácí plnohodnotně využili. Nejprve tečoval kotouč mimo dosah gólmana Roman Rác, chvíli na to napálil puk pod horní tyčku Erik Hrňa.

O osudu střetnutí tak bylo rozhodnuto, ve třetí třetině se zápas víceméně pouze dohrával. I přesto ale byly k vidění ještě dvě gólové situace. V padesáté minutě domácí tým využil potřetí v utkání soupeřovi nedisciplinovanosti a zásluhou teče Oldricha Kotvana vedla Mora už o čtyři.

Brankový účet posledního utkání roku 2012 uzavřel minutu a půl před závěrečnou sirénou Erik Hrňa, pro kterého to byla už druhá branka v utkání.

Hanáci tak napravili dojem po středečním překvapivém zaváhání v Písku, kde nevstřelili ani branku a odjeli bez bodu. Mora zůstává nadále na druhé příčce tabulky, na lídra z Mladé Boleslavi ztrácí pět bodů.

OHLASY

Petr Fiala (HC Olomouc): Věděli jsme, že hosté budou hodně usilovní, hlavně pokud bude stav vyrovnaný. A také se to potvrdilo. Na konci druhé třetiny jsme v přesilových hrách odskočili do tříbrankového vedení a utkání se poté už jen dohrávalo. Z naší strany nebyla hra taková, jaká byla před týdnem. Za prvé mužstvo bylo úplně v jiném složení, za druhé jsme před dvěma dny neodehráli úplně dobré utkání. Nakonec je dobře, že i v této sestavě jsme to dohráli v klidu. Měl jsem po zápase v Písku obavy, ale jsem rád, že to dopadlo vítězstvím. Nyní bude mít mužstvo dva dny volna, sejdeme se v úterý.