Vstup do první třetiny se povedl třineckým juniorům. V úvodních dvou minutách měli sice více ze hry hosté, avšak Oceláři byli mnohem produktivnější, protože hned z první střely na branku otevřeli skóre. Ve třetí minutě prostřelil hostujícího gólmana Hasalu Michal Matiaško, který zamířil k bližší tyči. Posléze se v sedmé minutě dostal do velké šance znovu Geidl, po dobré přihrávce mohl pálit do zcela odkryté klece. Kotouč mu ale přeskočil čepel a nakonec vůbec nevystřelil. V sedmnácté minutě zahrozili také hosté. Tomajko se podél mantinelu vydal vstříc Švančarovi, ten jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

Druhá třetina se opět lépe vydařila hráčům Třince, kteří v úvodních minutách navýšili své vedení. Ještě předtím se v duchu fair-play zachoval domácí Filip Cienciala, který u rozhodčích zrušil signalizovaný faul na svou osobu a velmi sportovním gestem tak odmítl přesilovku svého týmu. Nejprve v čase 23:58 skvěle našel zpoza branky Havránek Michala Matiaška, který zcela nehlídaný působil v předbrankovém prostoru. Třinecký útočník se trefil náramně k pravé tyči. Následně v čase 29:39 zkompletoval Michal Matiaško hattrick, když se po nahrávce od Havránka protlačil do samostatného úniku a bekhendovým blafákem poslal kotouč mezi Hasalovy betony.

Třetí perioda žádné drama nepřinesla. V čase 43:01 navýšil na 4:0, kdo jiný než Michal Matiaško, který se prosadil počtvrté v tomto zápase střelou z pravého kruhu. Ve 49. minutě Hlaváč vybojoval kotouč ve středním pásmu, přesunul se na pravý kruh, odkud vybídl k zakončení Joshua Jamese Máchu. Olomoucký kanonýr vymetl levou šibenici Švančarovy klece a snížil na rozdíl tří branek. Skóre nezůstalo nezměněné ani dvě minuty. V čase 50:35 se po nahrávce od Havránka dostal do samostatného úniku Nico Geidl, který z pravého kruhu střílel přesně ke vzdálenější tyči. V 57. minutě junioři přidali ještě jednu branku, když Marek Havránek prudkou přízemní ránou příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Z naší strany to byl poctivý, disciplinovaný výkon postavený na skvělém výkonu brankáře. Střelecky rozhodla produktivní první formace, především Michal Matiaško. Souhry tam byly si myslím výborné a musím pochválit i celé mužstvo za vynikající utkání.
Karel Beran (HC Olomouc): Dost ubojovaný zápas. První třetina byla vyrovnaná. My jsme se chtěli do zápasu vrátit, ale dostali jsme góly ve druhé třetině. Ve třetí třetině jsme dali kontaktní gól, věřili jsme, že branek může padnout víc v krátkém sledu. Domácí ale kontrolovali hru, brankář jim chytal výborně a musím jim pogratulovat, protože vítězství chtěli víc než my.