Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:2)

(1:1, 1:1, 1:0)

PSG Berani Zlín

Duel osmého kola, který odstartoval druhou čtvrtinu soutěže starších dorostenců, začal v rychlém tempu. Nejprve měl šanci ke skórování zlínský Galuška, v souboji jeden na jednoho si ale proti Motálkovi neporadil. Naproti tomu ve třetí minutě využil František Minařík zmatky v hostující obraně a vstřelil úvodní gól klání.

Ševci odpověděli už po pěti minutách, kdy si obrana Kohoutů nepohlídala úplně osamoceného Jana Vyorala, který čekal na přihrávku na útočné modré. Tu od svých spoluhráčů dostal a tváří v tvář gólmanovi Mory si s přehledem poradil.

Druhá polovina první třetiny už nenabídla velké množství vyložených šancí, za zmínku stojí pouze nastřelené břevno Motálkovy brány. Zlínští měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu z nich nevyužili.

Začátek druhé části se nesl opět v aktivním duchu, nejdříve byl ve velké šanci zlínský Hlaváč, na druhé straně svou gólovou příležitost nevyužil Šoustal. Ve 25. minutě vedení Ševcům zajistil Michal Hlaváč, když ve strkanici před Motálkem dopravil puk za jeho záda.

Druhá desetiminutovka prostřední periody byla ve znamení přesilových her. Olomoučtí měli dokonce příležitost v podobě hry pět na tři, tu ovšem nezužitkovali. Ve 39. minutě, krátce po uplynutí domácí přesilovky, předvedli Kohouti pohlednou kombinační akci. Kropáč nahrával do prostoru levého kruhu Betákovi, ten se neukvapil a poslal kotouč na volného Jana Brandýse, který srovnal vývoj utkání.

Olomoučtí se navíc pět minut po začátku závěrečné části mohli radovat znovu. Po rychlé akci překvapil Halodu Martin Konečný, který vstřelil svůj čtvrtý gól v sezóně. Téměř dvě minuty před koncem mohli svěřenci trenéra Luďka Konopčíka svůj náskok zdvojnásobit, ale v přečíslení dva na jednoho nezamířil přesně Konečný.

Zlínští se v závěru nemohli nadechnout k velkému tlaku, aby sevřeli olomouckou obranu, nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře. Mladí Kohouti si tak připisují, i zásluhou výborné formy gólmana Motálka, další tři body a v přímém souboji o čelo tabulky se střetnou v pátek s Třincem.

OHLASY

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Bylo to takové upracované, vybojované utkání, které nebylo asi moc pohledné. Ze začátku jsme chtěli být aktivní, dali jsme gól, ale potom jsme se nějak zadrhli a Zlín převzal iniciativu. Jsme rádi, že jsme utkání bodově zvládli, protože máme dost zraněných beků. Jsou to velice cenné body, protože se chceme udržet v první čtyřce. V pátek nás čeká Třinec, to bude opět těžký zápas. A zatím největším pozitivem jsou pro mě výkony gólmana Motálka.