Olomoučtí do utkání vstoupili aktivním hokejem. Soupeře moc nepouštěli ke kotouči a zkusili zahrozit hned ze začátku. Pak se ale musel Jeřábek pakovat na trestnou lavici. Oslabení ovšem domácí zase sehráli skvěle. První větší šanci si utvořil Svozil, který ovšem nedokázal kotouč poslat do branky, protože do trajektorie dojel jeden z obránců hostí. První třetina toho pak už moc nenabídla a skončila 0:0

Druhá perioda naopak nabídla fantastický vstup Olomouce. Ta už po padesáti sekundách šla do vedení zásluhou Viktora Šulgana. Následně domácí sehráli další úspěšné oslabení. Havířov ovšem nehrál vůbec špatně. V čase 35:50 mohl vyrovnat, ale Sedlák z hostujícího týmu nedokázal trefit prázdnou domácí branku. O necelé dvě minuty později se to už Havířům podařilo. Skvělou kombinaci zakončil Antonín Karas a srovnal na 1:1.

Poslední dvacetiminutovka už vyzněla mnohem lépe pro Havířov. Ten se prosadil hned při prvním střídání, 18 sekund po začátku. Do samostatného úniku se totiž dostal Patrik Ungr, který s přehledem zakončil. Drábek mohl po chvíli vyrovnat, jenže branku po dobré kombinaci netrefil. Hrou nezamíchalo ani současné vyloučení ve 47. minutě, po kterém se hrálo ve čtyřech na obou stranách. V posledních deseti minutách se výkon Olomouce stále stupňoval. Nejprve Najman těsně přestřelil, následně zase Belan nedokázal zakončit skvělou souhru u branky. Galvas taktéž přestřelil a domácí tým už musel do šesti. Hry bez brankáře využil havířovský Olaf Zachariasz, který zápasu udal konečné skóre 1:3.

Ohlasy trenérů

Richard Brančík (HC Olomouc): Každá porážka je bolestivá. Chtěli jsme natáhnout vítěznou sérii. Dneska od začátku jsme tomu nešli vůbec naproti. Čekali jsme, že se projeví herní pauza, která tam teď byla skoro 14 dní. Od začátku byl soupeř hladovější, šel si za tím, dohrával souboje. My jsme se s tím dokázali srovnat až sotva v polovině. To už bylo pozdě. Hokej se hraje 60 minut, ve třetí třetině jsme si vyvinuli tlak, měli jsme šance, skákalo to po brankové čáře, ale bohužel když jsme tomu štěstí nešli naproti od začátku, tak už se nám to nepřiklonilo. Soupeř zaslouženě vyhrál.