Report ze zápasu OLO vs. PRE (5:4)

5:4

(3:1, 2:1, 0:2)

HC ZUBR Přerov

Zubři, kteří se do nejvyšší soutěže vrátili po čtyřech letech, mohli využít potrestání Sedláčka, ale nestalo se tak. Na domácí straně se ve středu kluziště zmocnil puku Tomáš Galvas, přejel si k pravému kruhu a otevřel skóre utkání. Ve 12. minutě se odraženého puku od brankáře Vojtka ujal David Röss, který na nic nečekal a zvýšil na 2:0. Potřetí se radovala domácí střídačka v čase 16:27. Koudelný vybojoval kotouč u mantinelu, našel Lukáše Boška a ten z první přidal třetí gól. Trenér hostů si vzal oddechový čas a mezi tři tyče poslal Ryšavého. To mělo na Zubry efekt, protože v 18. minutě si dokázal Tobiáš Kuchta najet do výhodné pozice pro skórování a Frgál byl poprvé v utkání překonán.

Ve druhé třetině se stav měnil v 29. minutě. Kohouti dokázali využít přesilovku. Bošek po ose nahrál Jakubu Belanovi, jenž si krátce zpracoval puk a nápřahem zvýšil náskok Mory na 4:1. Přerov měl k dispozici trestné střílení po faulu na Hanáka, faulovaný hráč možnost nevyužil a nastřelil puk do ochranné sítě za brankou. Popáté propukla radost u domácích při čtyřminutovém vyloučení Holíka. Galvas si nabruslil od modré čáry do rohu útočného pásma, přihrál Stanislavu Rudovi a doklepnutím puku za záda Ryšavého to bylo 5:1. Postupné mazání ztráty započali hostující hráči v 37. minutě, kdy Tadeáš Hlávka po kombinaci zmátl Frgála a druhý gól Přerova byl na světě.

Závěrečná perioda nejprve přinesla využitou přesilovku Zubrů. Hanák bekhendovou nahrávkou poslal puk na Adama Tomigu, ten na nic nečekal a vystřelil doprostřed branky Olomouce. Domácí Šotkovský seděl na trestné lavici taktéž ne po celou dobu svého trestu. Zubři opět využili přesilovku, když Matěj Halík se štěstím propasíroval puk pod tělem Frgála a ztráta hostů se smrskla na jediný gól. Přerovský Hradil mohl být za hrdinu, když hosté dostali k dispozici druhé trestné střílení v utkání. Ani tentokrát se jim nabídnutou výhodu nepovedlo zužitkovat. Tlak Zubrů byl v závěru podpořen hrou v šesti bez brankáře, avšak ani tento tah nepřinesl branku a Olomouc tak slaví první tři body do tabulky juniorské nejvyšší soutěže.