Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:2)

1:2

(1:0, 0:0, 0:2)

Na začátku utkání se dopředu hnal Orsava, kterého ale v momentě střely zablokoval hostující Mikuš. Posléze Chmielewski velice šikovně našel na levém kruhu Ondruška, jehož ránu zastavil pozorný Machovský pravým betonem. Na konci 5. minuty zamířil na trestnou lavici Musil, avšak Vítkovice se z první přesilovky neprosadily, stejně tak dopadla i jejich další početní výhoda. O vzruch před Konrádem se postaral Kalus, který rychle střílel po ledě, jenže domácí gólman svůj beton udržel na ledě.

Na druhé straně ujížděl do přečíslení dvou proti jednomu Chmielewski, který se k zakončení nedostal. V čase 13:08 se při vyloučení Raskoba dočkala Mora první trefy, když Ondruškovu přihrávku proměnil v gól tvrdě střílející Aron Chmielewski - 1:0. V 15. minutě Kalus nesmyslně vyjel po polském kanonýrovi a vysloužil si dvouminutový trest. Tentokráte se Olomouc branky v přesilovce nedočkala, navíc musela myslet na zadní vrátka, avšak rychlou Fridrichovu teč zastavil skvělý Konrád. Na konci třetiny zahrozil v rychlosti pálící Kusko, Machovský vytáhl své pravé rameno.

Na začátku druhé periody byli aktivnější domácí, Ondruškova střela ale zapadla mimo brankový prostor. Následně se Anděl v přečíslení dvou na jednoho snažil hledat Sirotu, avšak obránce hostů byl v daný moment rychlejší. Na druhé straně Lakatoš nepříjemně tečoval Grmanův projektil, nicméně černá guma zaplula nad horní tyč. Na konci 26. minuty zamířil na trestnou lavici Ministr, Vítkovice se ale znovu z přesilovky neprosadily. S pokusy Lakatoše a Raskoba si Konrád poradil.

Zhruba v polovině utkání napřáhl Černý, jehož ránu si Machovský našel v lapačce. Když ve 32. minutě usedl znovu na trestnou lavici Ministr, do šance se v rychlosti prodral Krieger, kterého ale opět zastavil olomoucký brankář. Před Machovským bylo rušno ve chvíli, kdy se až před něj proháčkoval Sirota, ani jedno z jeho dvou zakončení však v síti neskončilo. Na konci 38. minuty zahrozili hosté. Grman po ledě vystřelil od modré čáry, přičemž Konrád ránu vyrazil, dorážející Stehlík pak těsně netrefil.

Zkraje třetího dějství mířil sám na Konráda Kalus, který zakončoval bekhendem, avšak klec Mory o pár čísel netrefil. V čase 43:09 bylo srovnáno. Fridrichovu chytrou přihrávku poslal do zcela odkryté domácí branky Roberts Bukarts - 1:1. Následně ale mohla Olomouc odpovědět, Chmielewski ani Kusko ale brankový prostor netrefili. Ostravané byli při chuti, což ukázalo rychlé zakončení Claireauxe, které Konrád s obtížemi vyrazil.

Poté se hrálo bez větších šancí na obou stranách. Další využitou přesilovku si mohli domácí připsat při vyloučení Grmana, jenže dělovka Ondruška od modré čáry skončila na připraveném Machovském. V 57. minutě se do velké šance dostal Macuh, jehož střelu ale poslal do rohu kluziště vítkovický muž v masce. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny Vítkovice poprvé v utkání šly do vedení. Petr Chlán obkroužil klec brankáře Konráda a procedil touš do sítě - 1:2. V posledních dvou minutách měla Olomouc velký tlak, Orsava promáchl u brankoviště a Musil těsně minul branku. Vyrovnání ale nepřišlo, takže kohouti si v přípravě připisují první porážku.