Report ze zápasu OLO vs. LIT (3:1)

3:1

(2:1, 0:0, 1:0)

HC Verva Litvínov

Hanákům vyšla pasáž v úvodu duelu, kdy po tlaku dvakrát překonali Kubíka v rozmezí 53 vteřin. Nejprve v čase 3:28 si Maxim Burkov najel do pásma a vymíchal gólmana. Puk Burkov zasunul za jeho beton do míst, kam přesně chtěl. Poté jej následoval Adam Turek. Celá akce započala u mantinelu, kde Šotkovský našel před brankou Havla, který bekhendem posunul na střelce branky. Ten pak završil pohlednou akci Hanáků. Nakonec se trefili i hosté. Ujala se rána Daniela Deje, kterého našel Bednařík v akci 2 na 1. Položený Frgál neměl šanci zastavit pokus hostujícího střelce.

Hra se ve druhé třetině různě stěhovala ze strany na stranu. V 26. minutě hrála Mora oslabení, jeden z pokusů po objetí branky vychytal Frgál do lapačky. V polovině hrací doby vzniklo dobré porozumění mezi litvínovskými hráči, ale olomoucký gólman stále střežil svou svatyni s přehledem. Další vyloučení Olomouce začalo vyhozením domácích, jenže poté měli hosté několik šancí. Možnost se prosadit v přesilové hře měla na konci třetiny i Mora, která si výhodu přenesla do části třetí.

Výhoda nakonec využita nebyla. Třetí gól kohoutů byl vstřelen až v čase 46:32, kdy se blýskl Jakub Koudelný. Akci započal nájezdem na Kubíka, ale v šanci spadl, avšak hokejku měl před sebou a špičkou své hole šťastně dopravil puk mezi betony. Litvínov to v závěru ještě zkoušel v šesti lidech bez gólmana, ale hosté nedokázali projít přes důslednou obranu Mory, která mohla pár vteřin před koncem přidat pojistku do prázdné klece. I když se tak nestalo, tři body zůstávají v Olomouci.