Report ze zápasu HKM vs. OLO (2:1)

Mountfield HK

2:1sn

(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Minutu a půl po úvodním buly hradecký Beneš z brejku vybídl ke skórování přesnou nahrávkou Ondřeje Zámečníka, který kličkou nepřekonal Frgála. Ani jeho následná dorážka se neujala. V 11. minutě měl soupeř dvě velké šance. Nejprve kapitán Marek Matašovský odmítl tři obránce, ale v rozhodující chvíli se místo zakončení rozhodl přihrávat. Následně Adam Bezpalec schovanou střelou mezi kruhy napálil tyčku. Byli to však nakonec kohouti, kteří dali první gól a ještě k tomu v oslabení. Matěji Havlíčkovi se před bránou vysmýkl Jakub Koudelný, nabruslil si před Mrázka a v čase 15:43 poslal puk podél jeho těla pod horní tyč.

S jednobrankovým vedením Olomouc ve druhé třetině dosti hazardovala. Na trestné lavici se krátce po startu periody ocitl Šabatka, aktivita Mountfieldu však nebyla zužitkována. V 31. minutě oslabil Moru Tomeček, jeho spoluhráči dokázali pravidelně puk vyhazovat a znemožnili soupeři vytvořit si šance. Do třetice se ocitl na trestné lavici Burkov a nakonec i on si odseděl celé dvě minuty. Hanáci tak stále vedli 1:0.

Ve třetí dvacetiminutovce bylo jasné, že hradecký tlak bude sílit. V 53. minutě se však pro Olomouc otevřela příležitost zvýšit vedení díky přesilovce, ale soupeř si tlak Mory pohlídal. V 59. minutě Tomeček oslabil svůj celek a po oddechovém čase to zkusil Mountfield bez brankáře, čímž zesílil svou přesilovku. A to se vyplatilo, 41 vteřin před koncem třetí třetiny Michal Beneš našel chytrou nahrávkou zpoza brány Jana Pavelku, který přesnou ranou postavil Olomouc před jasný úkol – musela vyhrát v prodloužení nebo po nájezdech.

Z prodloužení měl víc Hradec, ale k velké šanci se dostali i Hanáci. Tomeček se natlačil před Mrázka a píchnutím do kotouče zamířil těsně nad břevno. Jen 6 vteřin před koncem nastavení mohla Olomouc prohrát, Jaroslav Prášek ale nepřekonal Frgála. Hostující brankář se stal hrdinou okamžiku a celé drama se natáhlo až do samostatných nájezdů.

V první sérii byl hradecký Beneš neúspěšný, zato olomoucký Tomeček si najel před Mrázka a propálil jej vedle vyrážečky pod víko. Druhá série patřila gólmanům, poté Tomáš Hora v další sérii dopravil kotouč pod betony Frgála. Stav nájezdů otočil ve prospěch Východočechů Ondřej Zámečník. Když v klíčové chvíli Lukáši Boškovi ujel puk, bylo jasno. Hradec Králové vyhrál po samostatných nájezdech a Olomouc sestupuje do Ligy juniorů.