Přerovský turnaj ovládla Slavia. Junioři Mory obsadili třetí místo

Daniel Fekets
P Ř E R O V - Dva týdny před startem juniorské extraligy se svěřenci Mojmíra Trličíka a Martina Ekrta představili na turnaji v Přerově. Kromě tamních Zubrů se turnaje zúčastnily také celky Havířova, Slavie a Vsetína. Olomoučtí junioři nakonec obsadili třetí pozici, z prvenství se radovali Pražané.

Všechny zápasy se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a hodnocena body jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které probíhalo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Úvod se Olomouci vydařil, neboť hned proti domácímu Přerovu si připsala šest ze sedmi možných bodů za jedno střetnutí. Posléze se Slavií brala jen bod a s Havířovem dohromady tři. V posledním utkání Hanáci se Vsetínem 1:2 prohráli, 0:0 remizovali a prodloužení zvládli lépe Valaši. Nejlepším hráčem z olomouckého týmu byl na turnaji vyhlášen Adam Drábek.

Zápasy Hanáků

HC ZUBR Přerov - HC Olomouc 0:2, 0:1 a 1:0 SN

Branky (1. část): 13. Bošek (Kerezstes), 25. Pigl
Branky (2. část): 15. Röss (Panáček, Šotkovský)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Kuchta

HC Olomouc - HC Slavia Praha 1:1, 0:2 a 0:1 SN

Branky (1. část): 18. Bošek (Šulgan) – 4. Skalský (Krums)
Branky (2. část): 13. Vosmík (Skalský), 15. Krums (Vosmík)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Krums

AZ Havířov - HC Olomouc 1:0, 2:3 a 1:0 PP

Branky (1. část): 3. Barnošák (Bielesz)
Branky (2. část): 10. Kreutz (Middleton), 17. Valouch (Middleton) – 8. A. Drábek, 14. Šulgan (K. Drábek), 22. Šlahora (Röss)
Branky (prodloužení): 3. Vizváry

HC Olomouc - VHK ROBE Vsetín 1:2, 0:0 a 0:1 PP

Branky (1. část): 25. Slováček (A. Drábek) – 14. Šíma (Stodůlka), 18. Fojtík (Urge, Zedek)