Jakub Navrátil po zápase v Brně: Před třetí třetinou jsme si řekli, že na ně musíme vlétnout

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Poté, co Hanáci po dvou třetinách v Brně prohrávali o dvě branky, se jim v závěrečné dvacetiminutovce podařilo otočit duel ve svůj prospěch. Velkou měrou se na tom podílel útočník JAKUB NAVRÁTIL, který rozvlnil síť za Matejem Tomkem hned dvakrát.
⇒ Útočník Jakub Navrátil

Do pětačtyřicáté minuty to vypadalo, že všechny body zůstanou v Brně. Pak ale přišly tři přesné zásahy, které překlopily misky vah na stranu kohoutů. „Jak jsme prohrávali 2:0, tak to nebylo vůbec dobré. Před třetí třetinou jsme si ale řekli, že na to musíme vlétnout a napadat je. Věděli jsme, že měli zápas v nohách, takže jsme víc zatlačili, z čehož pramenily i ty góly, které jsme dali,“, hodnotil duel útočník Jakub Navrátil

Právě dvaadvacetiletý forvard byl hlavním strůjcem obratu Hanáků. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky, načež vstřelil i vítězný gól. „Ty střely mi sedly, ale ve druhé třetině jsem mohl dát další dva góly, což mě samozřejmě mrzí,“ odkazoval skromně na přesilovkovou situaci, ve které čtyřikrát neúspěšně vystřelil. „Tam jsem o přestávce řekl kustodovi, který mi sušil rukavice, ať mi je spláchne do záchodu nebo s nimi něco udělá. Vypadá to, že ať už to bylo cokoliv, tak to vyšlo,“ dodal se smíchem.

Vítězství ve Winning Group Aréně znamená pro svěřence trenérského tandemu Zdeněk Moták - Jan Tomajko hodně. Díky němu se posunuli na desáté místo tabulky a výrazně se přiblížili jistotě předkola play-off. Tři body nám teď hodně pomohou. Je to tam hodně našlapané, takže každý bod je dobrý. Je to samozřejmě trochu tlak, ale musíme to zvládnout,“ uzavřel Navrátil.