Musíme se soustředit na nejbližší zápas, a pak se uvidí, je si vědom Ondřej Kříž

Tomáš Schmiedt
H R A D E C K R. – Čtvrtfinálová série mezi Olomoucí a Hradcem Králové bude dlouhá nejméně šest zápasů. Královští lvi totiž po úterním vítězství 3:1 srovnali stav série na 2:2. Oba týmy se tak ještě minimálně jednou představí na svém ledě. „Měli jsme sice nějaké šance za stavu 0:2 i 1:2, nepodařilo se nám z nich však vstřelit branky. V závěru jsme inkasovali docela nešťastný gól v power-play,“ okomentoval čtvrté čtvrtfinále Ondřej Kříž.

Tři čtvrtfinálová utkání i přes několik nepovedených okamžiků Mora odehrála v kvalitním tempu, v úterý se jí však na zimním stadionu v Hradci Králové moc nedařilo. Královským lvům podlehla 1:3.

⇒ Obránce Ondřej Kříž

„Co se dá hodnotit, dostali jsme tři góly, dali jsme jeden. Měli jsme sice nějaké šance za stavu 0:2 i 1:2, nepodařilo se nám z nich však vstřelit branky. V závěru jsme inkasovali docela nešťastný gól v power-play,“ smutnil Ondřej Kříž, jenž se snažil najít příčiny, proč jeho tým neuspěl.

„Byl tady celkem špatný led, pořád nám puk skákal. Nedařilo se nám ho tolik házet na bránu. V přesilovkách jsme měli špatné střely, občas jsme nastřelili protihráče. Je to škoda,“ litoval zkušený bek.

Olomouc jela do Hradce Králové pro dvě výhry, domů si ale odvezla jen jednu. I tak ale nemusí být Hanáci příliš zklamáni, stav série je nyní 2:2, na svém ledě si tedy budou moci vybojovat dva mečboly.

„Teď už je to vyrovnané. Je potřeba vyhrát domácí utkání, a poté uspět venku. Musíme se každopádně soustředit na nejbližší zápas, a pak se uvidí, co bude dál,“ připomněl Kříž.

Z královéhradeckého zimního stadionu dýchá úplně jiná atmosféra, než jaká bývá v kohoutí plecharéně. Osmatřicetiletému hokejistovi však všechna čtyři dosavadní střetnutí připadala víceméně stejná.

„Zápasy jsou si hodně podobné. Soupeř rychle bruslí, nahazuje puky, chodí za námi. Tentokrát se nám bohužel nepovedlo vstřelit tolik branek,“ mrzelo po úterním zápase obránce, který letošní sezónu zahájil v Litoměřicích.

Zajímavostmi mužstva Královských lvů jsou poměrně časté pády bez výraznějšího přičinění olomouckých hráčů, přičemž si pak Východočeši stěžují na to, že byli nedovoleně atakováni, a gólman Filip Luňák, jenž by se nedal zrovna označit za jistotu v královéhradecké bráně. Při několika jeho zákrocích muselo fanouškům sedmého celku po základní části zatrnout.

„Všiml jsem si toho, ale to musí posoudit rozhodčí, co je faul a co přifilmovaný zákrok. Co se týká gólmana, sice vypadá nejistě, dneska (v úterý) jsme mu však dali jen jeden gól. Škoda ale, že jsme jeho nejistoty nevyužili,“ připustil zklamaně Kříž.