Utkání mezi aktuálním mistrem kategorie mladších dorostenců a mladými kohouty odstartovalo velmi svižně. Hradečtí se hned po necelých třiceti sekundách radovali z první branky utkání, nicméně euforie to nebyla maximální. Jako autor byl sice uveden Lukáš Pajer, ten však jen napálil puk do Masareho, od něhož se odrazil za záda šokovaného Běhala. Na světě tak byla nechtěná vlastní trefa.

Od té chvíle se ovšem celkem překvapivě hra velmi vyrovnala. Hosté se nikam netlačili a i podle slov vlastního trenéra se zřejmě trošku uspokojili s hubeným náskokem. Až v přesilovce se tak znovu tuzemský mistr probudil, když se o velkou tutovku postaral znovu Pajer. Brankář Běhal si mohl z plných plic oddechnout, nicméně ještě nepřestál to nejhorší. Za malou chvíli se na něj hnal Pinkas, avšak mládežnický reprezentant trefil jen horní tyč. Z následného brejku tuto spálenou gólovku relativně nečekaně potrestal olomoucký forvard Stanislav Ruda, jenž Tichému propálil prostor mezi betony.

Za necelé tři minuty se ovšem už velefavorit utkání mohl znovu uklidnit. Hradečtí znovu nastolili ďábelské tempo a po dlouhém, neustávajícím tlaku na olomouckou branku se mohl přeci jen radovat z branky i Matěj Pinkas, jenž se trefil po krásné mířené dělovce. Mountfield ani nyní nepřestal svého protivníka presovat, avšak spaloval jednu tutovku za druhou. Nejblíže brance byl na konci první periody Šimon Marha, nicméně brankář Běhal proti němu vytáhl jeden ze svých kvalitních zákroků.

Druhá třetina se nesla ve znamení hradecké hegemonie. Tu hned na startu periody dokázala krásná souhra Kodyma s Adamem Jirků, kterou zastavil až spektakulární rozštěp golmana Běhala. Za necelou půldruhou minutu se však hosté přeci jen dočkali třetí branky. Jejím autorem se stal po krásném výjezdu zpoza branky a ještě krásnější ráně k tyči Dominik Pavlata. Olomouc se posléze mohla dostat na dostřel v přesilovce, leč neúspěšně. Iniciativy se tak ujali znovu Hradečtí, kteří se v 28. minutě mohli radovat už z tříbrankového trháku, když Jakub Jerman poslal na Běhala nechytatelnou ránu od modré čáry.

Olomouc v polovině utkání sáhla bez ohledu na skóre k naplánovanému střídání brankářů, do hry se tak dostal i Jan Špunar. A právě on se hned musel pořádně vytáhnout. V krátkém sledu se na něj valil jeden brejk za druhým. Tváří tvář střelcům pak zneškodnil samostatné úniky Beneše i Giesla. Olomoučtí hokejisté díky těmto fantastickým zákrokům dostali pořádnou dávku motivace, v následné přesilovce tak byl kousek od snížení Masare. Poprvé se ale tentokrát více zaskvěl i Jakub Tichý, který předtím nebyl v tak permanentním zápřahu jako jeho kolega na druhé straně ledu. Špunar sice stále čaroval, ale čisté konto si nakonec neudržel. Dvě minuty před sirénou se totiž o pátou hradeckou trefu postaral parádní ranou Matěj Beneš.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s velkou vervou a odhodláním, v některých fázích utkání Hradecké i přehrávali. Na další symbolický zásah to však stále nestačilo. K velešancím se naopak dostal znovu i Beneš nebo Gašpar, v obou případech byl ale Špunar na svém místě. Závěr utkání byl už poznamenán častými vyloučeními a kouskováním hry, další gólový zásah i přes Moravcovu tutovku v samotném závěru tudíž nakonec nepadl. Olomouc si tak ani tentokrát nemohla zapsat vítězství, Hradec naopak odstartoval týden pohodovou výhrou.

Ohlasy trenérů


Petr Luštinec (Mounfield HK): V tomto týdnu máme všechny kluky v Hradci z této kategorie pohromadě, utkání jsme tak odehráli v průběhu soustředění a náročné přípravy. Trénujeme dvojfázově, na suchu i na ledě. V zápase se tak na našem výkonu trochu projevila zřejmě i menší únava. V první třetině jsme se uspokojili s chudým vedením, pak i ve třetí třetině se trošku ukázal náš nedostatek sil, kdy jsme se neprosadili. Došla nám možná trošku v závěru už šťáva. S výsledkem samozřejmě panuje spokojenost, zatím zkoušíme různá rozestavení, kdo s kým může hrát. Přijeli jsme do Olomouce i s cílem, trošku otestovat různé taktické věci, což jsme splnili na sto procent.