Report ze zápasu OLO vs. VIT (2:1)

2:1

(1:0, 1:0, 0:1)

Úvod se kohoutům povedl na jedničku. Už na začátku 3. minuty si puk za bránou hostů přebral Balog, jehož přesná přihrávka našla mezi kruhy Jakuba Haráska, který domácí poslal do vedení. Poté diváci sledovali vyrovnanou pasáž hry, Hanáci však soupeře do velkých šancí nepouštěli. Naopak gólovku měl na hokejce Brym, který svůj únik ale nedotáhl do zdárného konce. V 15. minutě se připomněl také Sekanina, jenž se šikovně proháčkoval mezi obránce, ale svou bekhendovou ránu namířil nad horní tyč.

Do druhé části vstoupily daleko lépe Vítkovice. Ve 24. minutě pádil sám na gólmana Hofman, kterého Žbánek vychytal. Stejně tak si poradil i s následným nepříjemným zakončením Fasnera. Ačkoliv Ostravané si tvořili více nebezpečnějších šancí, v čase 31:40 odskočili Hanáci do dvoubrankového vedení. Hubáčkovu střelu sklepl do brány pohotový Petr Minář. V dalším průběhu prostřední části měli domácí dvě přesilovky, ani jednu z nich nevyužili.

Ve třetí třetině Vítkovice potřebovaly zabrat, což víceméně splnily. Zkraje 45. minuty se před Žbánkem objevil Douda, jenž na olomouckého brankáře nevyzrál. O chvíli později předvedl na druhé straně kluziště výtečný zákrok Skoumal, který lapačkou zastavil zakončení Rohozhyna. V polovině 55. minuty snížil tečující Ladislav Svozil a rázem to bylo o gól. V posledních dvou minutách měla Ridera velký tlak, ale obětaví Hanáci vyrovnání nedopustili, a proto si připsali první tři body v této sezóně.