Report ze zápasu OLO vs. TRI (0:4)

0:4

(0:0, 0:1, 0:3)

HC Oceláři Třinec

První nebezpečná akce zápasu přišla už v úvodních vteřinách, když hosté vyhrané vhazování ve středovém kruhu nahodili na olomouckou klec. Hrací předmět v brankovišti Mory neposlušně poskakoval, takže jej Žbánek nemohl v klidu schovat do výstroje. Naštěstí pro Hanáky se hostům lehké zaváhání v obraně nepodařilo zužitkovat. Na druhé straně zahrozil Erik Janeba, jenž se po nepřesném rozehrání ocitl osamocený před Denisem Čelkem, pokus k pravé tyči si ovšem gólman hostů pohlídal.

Druhá třetina nebyla z olomoucké strany příliš povedená. Nejprve Wiktor Makula dostal skvělý pas do slotu, ze skvělé palebné pozice se ale kvůli výbornému zákroku Žbánka neprosadil. Následně na modré čáře naznačil Jakub Marek střelu z první a vyslal křižnou přihrávku na nikým nehlídaného Dominika Řípu, proti jeho zakončení se ovšem olomoucký brankář stačil včas přesunout.

V čase 37:00 ale přišla velká chyba Hanáků při střídání. Ve středním pásmu tak trestuhodně zůstal osamocený Myroslav Spaskin, jehož našel dlouhým nahozením David Holub. Třinecký útočník svůj únik nekompromisně zakončil střelou zápěstím pod lapačku.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se defenzíva Mory úplně rozpadla. Michal Rybnikár nabil zpoza klece Matěji Weissovi, jehož pokus se od betonů Žbánka odrazil přesně na hůl Jana Hrčka, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Zanedlouho se do prostoru mezikruží probojoval Dominik Řípa, odkud se jeho zakončení dostalo na osamoceného Reného Řeháka, jenž se obdobně jako Hrček prosadil dorážkou do nepokryté části brány.

Střeleckou listinu uzavřel v čase 49:03 Antonín Karas zakončující křižný pas Andreje Hebara z rychlého protiútoku. Před závěrečnou sirénou ještě nastřelil Petr Niemczyk horní tyč olomoucké svatyně, pátou vstřelenou brankou jeho šance ale neskončila. Hanáci tak i z dalšího klání vyšli bodově a gólově naprázdno. Ostatně na vstřelenou branku čekají již téměř 130 minut.