Report ze zápasu VIT vs. OLO (5:1)

5:1

(3:0, 1:0, 1:1)

Domácím se povedl vstup do utkání. V 5. minutě přihrál Man spoluhráči Maxmilianu Marešovi, který střelou z první otevřel skóre. O pár sekund později bylo ve vítkovickém táboře ještě veseleji, když Michael Nazad doklepl do sítě volný kotouč. V čase 8:54 ztráceli kohouti už tři branky. Ránu Sedláka sice olomoucký brankář Žbánek vyrazit dokázal, na dorážku Maxmiliana Mareše už byl krátký. V dalším průběhu třetiny vytáhl Žbánek dva výborné zákroky. Kousek od snížení byl Sekanina, jehož pokus lapil vítkovický gólman Špírek.

Zkraje druhé části Vítkovice zvýšily svůj náskok. Od modré čáry napřáhl obránce Fojtík, jehož pokus tečoval mezi tři tyče Adam Daněk. Krátce před polovinou hrací doby Hanáci přežili oslabení a přesně po třiceti minutách hry musel dávat pozor Špírek, u jehož brankoviště černá guma poskakovala, žádný z hráčů v červeném dresu ji ale do sítě nedostal.

Také začátek třetí periody patřil domácímu celku. S pokusem Nazada si sice Žbánek poradil, zakončující Jiří Douda se však už z branky radovat mohl. Ve 49. minutě pádil právě Douda sám na bránu, avšak těsně přestřelil. O čtyři minuty později kohouti utnuli své dlouhé čekání na gól. Vyraženou střelu Holaně dorazil do branky Tomáš Navrátil, přesunující se Špírek v tu chvíli neměl šanci zasáhnout. V závěru si už domácí hlídali své komfortní vedení, duel nakonec vyhráli poměrem 5:1.