Report ze zápasu OLO vs. PCE (3:2)

3:2sn

(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

HC Dynamo Pardubice

Hned ve druhé minutě se provinily Pardubice faulem a na Hanáky čekala přesilovka. Tu však Dynamo dobře ubránilo a změna skóre se nekonala. Šance si posléze spíše vytvářeli hosté, ovšem domácí borci mohli hned nadvakrát dorazit puk do odkryté branky, což se nepovedlo úplně podle představ. Prostředí trestné lavice okusil v 8. minutě Holaň a s oslabením si Olomouc poradila na výbornou. Namále však měla při další hře ve čtyřech, kdy Dynamo kontrolovalo puk. Až na jeden případ nedopustilo jeho vyhození a Žbánek měl plné ruce práce.

Ve 23. minutě druhé části se konala dvojí změna stavu. Do vedení jako první šla Olomouc. Z vytvořené skrumáže před Valáškem vydoloval kotouč Jakub Harásek, který při rotaci těla vzal s sebou i puk a bylo to 1:0. Jen co dozněly oslavy na straně kohoutů, Dynamo srovnalo díky Davidu Krčálovi. Autor srovnávací trefy si najel před vlastní střídačku a z rohu u modré čáry dopravil plachtící kotouč až za Žbánka. Několikrát za třetinu zachránila oba gólmany branková konstrukce, kterou třeba ve 27. minutě trefil Brym.

Na začátku třetí části se po vhazování před Valáškem hra rychle přesunula na druhou stranu kluziště. Unikající Jansa křižnou nahrávkou našel přes obranu Mory Mikesku, který byl však důsledně bráněn. Do lepší pozice najel Patrik Šimonek, který hned z první skóroval. V čase 54:41 ale Olomouc srovnala utkání. Navrátil obkroužil s pukem prostor za brankou a na modré čáře nalezl Filipa Vaňka. Ten po krátkém zpracování kotouče vystřelil, a tak se skóre měnilo na 2:2. Jelikož se do konce třetí třetiny nic nestalo, následovalo prodloužení.

Po prvotním tlaku Dynama při hře 3 na 3 se šance začaly kupit více na straně Olomouce. Ani někdy nadějné pokusy nikoho z gólmanů nepřekvapily a po A-týmu i juniorech si také dorostenci vyzkoušeli nájezdy. Jakub Harásek ve čtvrté sérii vymíchal Valáška a jeho nájezd byl ve výsledku tím vítězným.

Olomouc si tak na své konto připisuje cenný skalp vedoucího celku, za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech získává dva body.