Report ze zápasu POR vs. OLO (4:1)

HC RT TORAX Poruba

4:1

(2:0, 0:1, 2:0)

Úvod utkání patřil domácímu celku, který se pouhých deset vteřin po úvodním buly dostal do vedení. Jan Ostřížek okamžitě vyrazil vpřed a překonal nerozchytaného gólmana Žbánka. Další rána přišla o necelé čtyři minuty později. Skorochod přihrál na hokejku Tobiáše Vehovského, jenž zvyšoval na 2:0. Do první sirény už oba gólmani následně dominovali.

Po vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě na startu prostředního dějství navíc dostal další dvouminutový trest Filip Vaněk. Více než čtyřicet vteřin ve dvojnásobné početní nevýhodě však Hanáci ustáli. Bojovný výkon nakonec přinesl kýžené ovoce těsně před odchodem do šaten. Půl minuty do konce třetiny pálil po přihrávkách Sekaniny a Koryčanského přesný Tomáš Navrátil, díky němuž byla třetí část hry naprosto otevřená.

Jednobrankové vedení dokázala Poruba znovu zvýšit. Indrst přesnou přihrávkou oslovil Mykolu Ignatěnka, na jehož ránu Žbánek nestačil zareagovat. Šest minut před závěrečnou sirénou následně pojistil výhru domácích druhou trefou Jan Ostřížek. Poruba zvítězila 4:1.