Report ze zápasu TRI vs. OLO (7:1)

HC Oceláři Třinec

7:1

(2:1, 2:0, 3:0)

Oceláři začali utkání tlakem, jenže z rychlého protiútoku se radovala Mora. Ránu Holéczyho totiž za Javorkova záda doklepl dorážející Petr Minář. Do minuty ale Třinec vyrovnal, Robin Švančara se prosadil přesnou ranou z mezikruží. Po stříleném pasu Byrtuse přesně tečoval René Řehák kotouč až za záda Barčáka a stav utkání byl otočen. Těsně před sirénou měl ještě velkou šanci Prokop, jenže z prostoru mezi kruhy branku Ocelářů přestřelil.

Prokop začal aktivně také druhou část hry, v samostatném úniku ho však vychytal domácí Javorek. Pět minut před odchodem do šaten vyhrál Rybnikár buly přesně na hokejku Robina Švančary, který si připsal druhý zářez v utkání. Ani přes několik skvělých zákroků nedokázal Barčák zastavit aktivního Robina Švančaru, jenž ranou mezi betony těsně před sirénou dovršil hattrick.

V přesilové hře dokázal Třinec udeřit i na začátku třetí periody. Andrej Hebar obkroužil olomouckou branku a odrazem od Barčáka procpal kotouč až za brankovou čáru. Hanáci následně museli hned dvakrát bránit dvojnásobné oslabení, ale obě situace ustáli. Dorážku Robina Švančary po nahození Niemczyka však už nepokryli. V poslední minutě přidal domácí Robin Švančara svou pátou trefu a zakončil tak stav utkání na 7:1.