Report ze zápasu ZLN vs. OLO (6:0)

PSG Berani Zlín

6:0

(2:0, 4:0, 0:0)

O první gólovou akci utkání se postaral Jiří Venený, jehož dorážka do odkryté klece z bezprostřední blízkosti šla jen těsně vedle tyče. Psal se čas 11:42, když František Sedláček prostřelil od modré zacloněného Žbánka. Zanedlouho se snažil doklepnout křižnou přihrávku Matěj Holba, kotouč mu ale v závěrečné fázi poskočil, a tak se skóre neměnilo.

V závěru první části hry hráli domácí přesilovku. Kos si párkrát vyměnil kotouč po modré čáře s Kočicou a prudkým nahozením našel v brankovišti připravenou hokejku Lukáše Plška, od níž se puk odrazil přímo do sítě.

Druhá část hry byla pro Olomouc jako z hororu. Ševci měli opět k dispozici přesilovku, když Dominik Kos pobídl osamoceného Lucu Pečnera v brankovišti, který už jen pohodlně zamířil do volného prostoru u pravé tyče. Za necelou minutu a půl zužitkoval Matěj Holba perfektní křižnou přihrávku Jáchyma Mořkovského do pravého kruhu tvrdou pumelicí z první.

V čase 24:53 se Berani vydali do rychlého přečíslení, Dominik Kos předal puk Matyáši Pluskalovi, jenž z pokleku zametl černou pryž mezi tři tyče. Hned poté mohl zvyšovat Jiří Venený, jeho bekhendovou stahovačku na poslední chvíli zastavil nedovoleným zákrokem Milan Dušák.

Olomoucké oslabení trvalo pouhou minutu, další početní převahu domácích proměnil Matěj Holba tvrdým projektilem pod víko. Na druhé straně se Vojtěch Prokop vydal do úniku, v souboji jeden na jednoho s brankářem nastřelil jen boční síť. Následně byl v dobré pozici také Peter Holéczy, jeho pokus šel ale mimo.

Třetí třetinu otevřela Mora zajímavou šancí při závaru v brankovišti žlutomodrých, Radek Šimšálek ovšem skvěle celou situaci přečetl a proti Kubátově zakončení z ostrého úhlu vytáhl levý beton. Zbytek zápasu si už Ševci zkušeně pohlídali.