Report ze zápasu KOM vs. OLO (10:2)

10:2

(4:0, 5:2, 1:0)

Kometa naskočila do utkání velmi aktivně a ve 4. minutě se ujala vedení. Jaroslav Prchal najížděl na olomouckou branku z pravé strany a zakončil přesně k tyči. O malou chvíli později mohlo být vyrovnáno, jenže Matyáš Brym nedokázal v samostatném úniku překonat gólmana Váňu. Následující tříminutovka patřila Vojtěchu Kubínovi, který nejprve úspěšně dorážel, a pak se nejlépe zorientoval v závaru před Barčákem. O pouhých sedmnáct vteřin později se Brno opět hnalo vpřed a Jaroslav Prchal přidal po přesné ráně z kruhu svůj druhý zářez.

Ještě do poloviny zápasu stihl domácí Jaroslav Prchal zkompletovat hattrick, tentokrát ale Mora velmi rychle odpověděla. Ve vlastním oslabení se nejlépe zorientoval Adam Kalman, který svou ranou nedal Váňovi šanci. Následně ale Kometa znovu zabrala a během dvou minut se prosadila hned třikrát. Nejprve se ve skrumáži prosadil David Štulo, pak se po šťastném odrazu zapsal do listiny střelců také Šimon Daněk a o další půlminutu později se povedenou ranou trefil Michal Hartl.

Ještě před koncem druhé periody se Mora prosadila z přečíslení, Adam Krásny posunul na Matyáše Bryma, jenž pohotově vypálil za Váňova záda. Ještě před odchodem do šaten ale domácí znovu odskočili, necelou půlminutu před sirénou využil volného prostoru v přesilové hře David Štulo. Na začátku třetí části zaujal místo v olomouckém brankovišti Vítězslav Jareš a až do poslední minuty dokázal pochytat všechny projektily Komety. V samotném závěru ho překonal až Jan Brabenec, který pečetil výhru Jihomoravanů 10:2.