Report ze zápasu PRE vs. OLO (3:2)

HC ZUBR Přerov

3:2

(2:0, 1:2, 0:0 )

Zubři naskočili do utkání bleskově a hned po třech minutách hry využili přesilovou hru. Frnka posunul kotouč po modré čáře na Marka Mozra, jenž z vrcholku pravého kruhu zamířil přesně na vzdálenější tyč. Rovněž v početní převaze zahrozila také Mora, jenže Minářovu střelu na přední tyč brankář Šejba pokryl. Olomoučtí si pak ale nepohlídali zadní vrátka a Přerov vyrazil ve vlastním oslabení na steč. Miklas přihrál z rohu před branku, kde zůstal naprosto osamocený Filip Vlk a po kličce do protipohybu Žbánka přidal druhou trefu domácích.

Když se ve 34. minutě prosadil nepříjemnou ranou přesně k bližší tyči Vratislav Švejcar, s kohouty to už začínalo vypadat hůře. Červenobílí však nic nevzdávali a okamžitě dokázali zareagovat. Po pouhých dvaadvaceti vteřinách sebral nepřesnou rozehrávku Přerova Kimak a bekhendem našel ve slotu Alexeje Kubáta, na jehož bekhendové zakončení nestihl Šejba zareagovat včas. Po dalších desíti vteřinách byl rozdíl ve skóre už jen jednobrankový. Alexej Kubát se okamžitě po vyhraném buly vydal vpřed a ostrou ranou nad rameno domácího brankáře skóroval podruhé v krátkém sledu.

Žbánek držel Olomouc nad vodou i na začátku závěrečné periody. Frnkovo zakončení z levé strany vykopl betonem před sebe a při dorážce měl i kus štěstí, protože přerovský útočník nezakončil mezi tři tyče. Čas neustále ubíhal a minutu a půl před koncem základní hrací doby se Mora rozhodla vyzkoušet hru bez brankáře. Ani v šesti ale vyrovnání nepřišlo a těsné vítězství 3:2 nakonec Přerovu stačilo k zisku tří bodů.