Report ze zápasu OLO vs. TRI (4:6)

(2:1, 0:4, 2:1)

HC Oceláři Třinec

Na začátku utkání ujel Petr Minář do přečíslení dva na jednoho. Celou akci vzal na sebe, ale jeho zakončení z pravého kruhu našlo pouze lapačku soupeřova gólmana. Na druhé straně zahrozil Dominik Řípa, po krásném sólu vystřelil pouze do připraveného Žbánka. V čase 12:35 zachytil Petr Niemczyk na modré nepovedenou rozehrávku Mory a pohotově posunul kotouč mezi kruhy na osamoceného Daniela Helise. Třinecký forvard z bezprostřední blízkosti zametl puk k levé tyči.

Krátce před závěrečnou sirénou se Petr Minář šikovně protáhl mezi napadajícími beky hostů a vydal se tváří v tvář brankáři Ocelářů. Svůj únik se rozhodl zakončit bekhendovou kličkou, jenomže Javorek vytáhl perfektní zákrok. Hned nato Tomáš Navrátil obral soupeřova obránce o kotouč a v levém kruhu našel volného Alexeje Kubáta. Druhý zmiňovaný z dobré pozice nastřelil pouze bližší tyč, od níž se černá pryž odrazila zpátky na hůl olomoucké jedenáctky, která kotouč pohodlně zametla do sítě.

Na světelné tabuli svítilo pouhé půl sekundy do konce zápasu, když se Hanáci prosadili znovu. Alexej Kubát na zadním mantinelu převzal rozehrávku třineckého gólmana a okamžitě přihrál na Jakuba Haráska před klecí, jenž bleskově usměrnil hrací předmět za brankovou čáru.

Prostřední část hry vyšla lépe hostům. Nejprve rychle využil početní výhodu ránou od kryté svatyně červenobílých Michal Rybnikár. V polovině dvacetiminutovky speciální dračí formace udeřila znovu, tentokráte se z předbrankového prostoru trefil Andrej Hebar. V čase 34:22 vystihl Michal Rybnikár trestuhodné rozehrání Olomouce a mezi čárky pobídl ke střele z první Jana Hrčka, který přesnou ránou skóroval ve vlastním oslabení. Za půl druhé minuty přidal pátou branku na konto Ocelářů Přemysl Trnka.

Hanáky trápila oslabení i ve třetím dějství. Michal Rybnikár našel přesným pasem hůl Andreje Hebara v brankovišti, od níž se černá pryž odrazila až do sítě. Na konci 55. minuty skončilo nahození Tomáše Navrátila až na hokejce Matyáše Bryma, jenž ze slotu trefil nebráněnou svatyni hostů. Zanedlouho dokázal Tomáš Navrátil i v pádu přihrát mezi kruhy na Alexeje Kubáta. Olomoucká třináctka bez váhání propálila Javorka a dala Olomouckým naději na vyrovnání. Další branky se už kohouti ale nedočkali, všechny body tak míří do Třince.