Report ze zápasu OLO vs. POR (8:3)

8:3

(0:0, 0:2, 2:1, 6:0)

HC RT TORAX Poruba

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát vsadili trenéři dorostenců na poměrně netradiční model – čtyřikrát 20 minut hracího času. Na ledě se tak předvedli všichni hráči, kteří byli zdravotně v pořádku. Dorost se rozdělil na tým A, který odehrál dvě části a tým B.

Vůbec první utkání končilo po první dvacetiminutovce bezbrankově. Koneckonců i pro dorostence Poruby šlo o první přátelský zápas. Hanáci byli zpátky na ledě necelý týden. V polovině utkání se však poprvé prosadili hosté. O sedm minut později své vedení navýšili na 2:0.

Do třetí čtvrtiny naskočil obměněný tým a začal kolotoč. Ve 47. minutě dokázal po nahrávce Tobiáše Sekaniny vyzrát na hostujícího brankáře Timo Holáň. O necelou minutu později se Hanáci radovali z dalšího gólu a srovnání, když se trefil Jakub Harásek.

Pak se ale ke slovu znovu dostal ostravský výběr a třetím gólem si vzal zpět vedení. Domácí se ale nenechali zaskočit a na začátku poslední části po brance Jevgenije Rohozhyna znovu srovnali krok. O minutu později zvýšil na 4:3 pro Olomoucké znovu Jakub Harásek. Chvíli na to přidal přesnou trefu Matyáš Brym a kohouti vedli už 5:3.

V polovině poslední čtvrtiny se ke slovu dostal Marek Patrik Bartok. Netrvalo dlouho a síť za hostujícím brankářem se rozvlnila znovu. To když se podruhé v utkání trefil Jevgenij Rohozhyn. Gólové hody pak završil taktéž svou druhou brankou v zápase Matyáš Brym, který uzavřel zápas za stavu 8:3 pro Olomouc.

Tým A: Žbánek – Holeczy, Přidal, Hubáček, Janeba, Nemrava, Zavadil – Zakravač, Urdák, Rohozhyn, Vogl, Minář, Koryčanský, Půr, Končický, Prchal.

Tým B: Barčák – Hubáček, Janeba, Prokop, Holáň, Voráč, Adler – Zakravač, Urdák, Rohozhyn, Bartok, Sekanina, Navrátil, Balog, Harásek, Brym.