Report ze zápasu OLO vs. TAB (3:4)

3:4p

(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Hockey Club Tábor

Olomoučtí do zápasu rozhodně nevstoupili pravou nohou. Soupeř byl jednoznačně lepší, avšak chyběl mu potřebný důraz v koncovce. To se změnilo v čase 4:31, když Sebastian Pánek našel mezi kruhy rozjetého Václava Svobodu. Druhý zmiňovaný dokázal i přes napadající obránce zakončit svižnou střelou pod Jarešovu lapačku.

Kohouti z Táboru i po vstřelení vedoucího gólu určovali tempo hry, naštěstí olomoucký gólman za pomoci důsledné obrany všechny pokusy zneškodnil. Na konci 14. minuty se mizerné rozehrávky hostů od vlastního brankáře zmocnil Tomáš Navrátil. Nejproduktivnější hráč červenobílých se vydal do levého kruhu, kde se protáhl kolem obránce a zamířil přímo do brankoviště, odkud bekhendovou kličkou rozvlnil táborskou síť.

Na začátku druhé třetiny měl skvělou šanci Marcel Kimak, šťastného odrazu od zadního mantinelu ale nevyužil. Hned nato se ve středním pásmu rozjel Adam Kalman, který svižnou střelou z levého kruhu našel malou mezírku u bližší tyče.

Psal se čas 35:32, když přesilovková dorážka Ondřeje Slívka se od blokujícího hráče přehoupla přes beton Jareše až za brankovou čáru. Jenomže za pouhé dvě minuty dostali k dispozici hru v početní výhodě také Hanáci. Rána Jiřího Koryčanského po křižném pasu Vojtěcha Prokopa zůstala ležet před gólmanem Táboru, první zmiňovaný si volného kotouče včas všimnul a pohotově jej zametl mezi tři tyče.

Třetí třetina nabídla vyrovnaný hokej, Hanáci se ovšem neprosadili. V polovině dvacetiminutovky přesně tečoval nahození Vojtěcha Špačka od modré Sebastian Pánek mimo dosah olomouckého strážce svatyně. A protože chvíli před závěrečnou sirénou Dominik Chromý netrefil poloodkrytou klec, utkání šlo do prodloužení.

Téměř po celou dobu nastavení se domácí museli bránit proti čtyřem. Tábor po třech minutách svůj tvrdý tlak prolomil, po krosové nahrávce Adama Suchara z pravého kruhu mířil Jan Hlavín do zcela odkryté klece. Bod navíc tak putuje do Čech.