Report ze zápasu KLA vs. OLO (3:2)

Rytíři Kladno

3:2

(0:0, 0:0, 3:2)

V prvních dvaceti minutách si oba celky vyzkoušely situace v přesilovce i oslabení. Na trestné lavici se jako první ocitl olomoucký Přidal, jeho spoluhráči ale zvládli hru v oslabení a neinkasovali. Karta se obrátila ve 13. minutě, kdy za sekání si šel sednout domácí Polášek. I jeho spoluhráči odolali šancím Mory v početní výhodě.

Ve druhé části utkání měla Olomouc druhou příležitost z přesilovky, svůj tým za hákování opět oslabil Polášek, nicméně i tentokrát se skóre nepohnulo, a tak brankáři Žbánek i Hájek drželi po čtyřiceti minutách čistá konta.

Až třetí třetina přinesla branky a změny ve skóre. Jako první udeřilo Kladno, to v čase 44:09 po asistenci Pěcha otevřel stav utkání Tomáš Kozák. Za pět minut Kladno vedlo už 2:0. Borkovec přesně našel Adama Klempíře, který zajistil dvoubrankový náskok. Dalších 46 vteřin stačilo Kladenským k ještě větší pohodě. Tu hráčům na ledě i na střídačce zajistil autor třetí branky Václav Trojna. Kdo by si ale myslel, že tato ztráta Olomouc složí, mýlil by se. V čase 51:16 přišlo první korigování výsledku, na 1:3 snížil Adam Kalman. V závěru si Mora vzala oddechový čas a zároveň po odvolání gólmana Žbánka zkusila štěstí ve hře v šesti. A to přineslo své ovoce 23 vteřin před koncem utkání, kdy Petr Minář snížil na rozdíl jediné branky. Ke srovnání už však čas nezbyl, a tak se kohouti musí smířit s prohrou 2:3.