Report ze zápasu LIT vs. OLO (7:1)

HC Verva Litvínov

7:1

(3:0, 1:0, 3:1)

Hanáci po dlouhé cestě do Litvínova tahali nohy, čehož domácí dokázali využít. Po šesti minutách hry se prosadil Jakub Petružálek, v čase 9:49 stál na konci povedené souhry Tobiase Uhlíka a Jonáše Cvikla úspěšný Jan Kurnat. Na konci dvacetiminutovky pak zvýšil vedení chemiků Jonáš Bednařík.

Na začátku prostřední části hry měla Olomouc k dispozici trestné střílení, ovšem Trejbal si s nájezdem poradil. Minutu před druhou sirénou přidal Jonáš Bednařík na své konto druhou branku.

Třetí třetinu zahájila Mora ve čtyřech. Po kombinaci Jonáše Bednaříka a Václava Raichla rozvlnil olomouckou síť Jindřich Koky. Psal se čas 50:17, když se kohouti konečně trefili. Přihrávku Adama Kalmana umístil mezi tři tyče Dominik Chromý.

Litvínov na inkasovanou branku okamžitě zareagoval, střela Jakuba Petružálka zaplula až za Žbánkova záda. Sedmou branku na konto Vervy přidal opět Petružálek, čímž zkompletoval svůj hattrick.