Report ze zápasu OLO vs. SPA (1:5)

1:5

(0:3, 0:1, 1:1)

HC Sparta Praha

Do duelu vstoupili lépe domácí, kteří měli na začátku větší tlak. Byli to však Pražané, kteří šli do vedení. V čase 6:37 zůstal Daniel Novotný nepokrytý před Žbánkem. Následně měl snadnou práci a zakončil za záda olomouckého brankáře do levého rohu klece. V čase 7:11 už Sparta vedla o dva góly. O další radost protivníka se postaral Tadeáš Trachta, který po najetí do pásma bez přípravy dopravil kotouč pod břevno. Za pět minut vedla Sparta už o tři góly, Pražané využili přesilovku. Zmatená obrana zapomněla na Matěje Tomse, jenž si zpracoval kotouč a usměrnil ho do pravé dolní části Žbánkovy svatyně.

Pražané dál tlačili a třeba Nestrašil byl blízko ke gólu, když trefil břevno branky. Z přesilovky v 27. minutě nebylo ze strany domácích nic, a proto další změna ve skóre nastala v čase 30:34, kdy bylo za faul nařízeno trestné střílení pro hosty. K němu se postavil David Hrubý, který svůj pokus proměnil. Exekutor trestného střílení si pomaleji najel ke Žbánkovi, párkrát si puk prohodil hokejkou a usměrnil jej do levého rohu branky bekhendovým způsobem. Posléze se oba celky bránily oslabením, ani jednomu týmu se nevydařilo výhodu zužitkovat.

Do třetí části si Olomouc přinesla početní nevýhodu, tu nakonec ubránila. Kohouti jen kosmeticky upravili stav utkání minutu a šestačtyřicet vteřin před koncem. Mora kombinovala ve svém pásmu, až se puk dostal k Romanu Přidalovi, který dělovkou rozvlnil sít Tvrzníka poprvé v tomto utkání. I když už zazněla siréna, Sparta jela trestné střílení přesně v čase 60:00. K němu se postavil Filip Novák, jenž hezky vymíchal Žbánka a upravil skóre na konečných 5:1 pro Spartu.