Report ze zápasu POR vs. OLO (2:1)

HC RT TORAX Poruba

2:1

(1:0, 0:0, 1:1)

Jen 68 vteřin stačilo k první změně ve skóre, radost propukla na straně Poruby. Domácí bleskově otočili směr hry a poté, co Žbánek prvotní střelu vyrazil, na bekhendové zakončení Jakuba Indrsta nestihl dosáhnout. Hanáci měli v 9. minutě šanci z přesilovky po faulu Václavka, snaha Olomouce ale nestačila.

Ve 22. minutě vzal situaci na sebe Minář, načež zakončil bekhendem, avšak vyrážečka porubského brankáře dostala puk za branku. Po nevyužité přesilovce Poruby se do úniku dostala Mora. Kimak nahrál do jízdy Navrátilovi, ale ten už měl málo prostoru k umístění střely. Pravou tyč si porubský brankář dobře pohlídal. V 31. minutě byl Žbánek pozorný u pravé tyče a posléze Kimakovi zablokoval hokejku v příležitosti Korbel.

Srovnání přišlo v 46. minutě. Poskakující puk získala Olomouc, přičemž v přečíslení nepohrdnul zakončením Tomáš Pekr, který se trefil mezi betony přemisťujícího se Láryše. Poté mohli hosté potrestat zaváhání domácích, Hubáčkova střela ale letěla těsně kolem pravé porubské tyče. Za olomouckou obranou ale zůstal Jan Ostřížek, ke kterému doklouzal odražený puk. Před brankářem zamíchal s pukem a mezírkou, která u levé Žbánkovy tyče zůstala, dostal v čase 51:52 kotouč za čáru. Olomouc to po oddechovém čase zkusila v šesti lidech, ani to ale k vyrovnání nevedlo. Tři body zůstaly v Porubě.