Report ze zápasu OLO vs. KLA (1:5)

1:5

(0:1, 1:2, 0:2)

Rytíři Kladno

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Hanáci se mohli dostat do tlaku v 9. minutě, kdy hráli přesilovku, jenže téměř okamžitě v ní inkasovali. Defenzívě ujel Ondřej Polášek, který si před Žbánkem jistě poradil. O pár sekund později ale měli domácí velký tlak u brankoviště, přičemž gólman Hájek už ležel, ale nikdo z hokejistů v bílých dresech touš do sítě nedoklepl. V poslední sekundě úvodní periody vyrazilo Kladno do přečíslení, Žbánek své mužstvo ale podržel.

Při vyloučení Mináře ve druhé části se ke střele od modré čáry dostal Borkovec, rána kladenského obránce skončila na břevně. Na konci 29. minuty se krásnou kličkou prezentoval Pytlík, nicméně útočníka Kladna vychytal perfektním zákrokem lapačkou Žbánek. Následně Rytíři znovu orazítkovali tyč a ve 33. minutě už přece jen vstřelili druhý gól, o který se postaral Denis Beran. Stejný hráč hned vzápětí zvýšil na 3:0 z pohledu hostů. Ve 36. minutě se do velké šance natlačil Navrátil, jenže neuspěl. Lépe už pro Hanáky dopadla akce Chromého, jehož nahození za čáru dorazil Marcel Kimak. Snížit na rozdíl jedné branky mohl Minář, kterého vychytal pozorný Hájek.

Ve třetí třetině domácí měli snahu se zápasem něco udělat, ale jejich střely byly často nepřesné. Kladno si svůj náskok hlídalo a postupně si ještě zahrálo přesilovky. Tu první využil Matěj Rambousek díky svému důrazu u brankoviště. Následně usedli na trestnou lavici Chromý s Černým a Mora se musela bránit ve třech, což neustála. Poslední branku zápasu měl znovu na svědomí Matěj Rambousek. Olomouc je tak po jedenácti odehraných zápasech nadstavby na posledním místě se třemi body. Na předposlední Jihlavu ztrácí osm bodů, přičemž do konce soutěže zbývá sedm zápasů.