Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:1)

2:1sn

(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Po startu utkání ukazovala Kometa svou sílu a roli favorita, když Žbánek toho musel řešit více než brněnský Hradil. Mora měla víc možností s první přesilovkou v 7. minutě, ale obrana hostů pokusy kohoutů eliminovala. V 10. minutě se role obrátily a Brno bylo ve výhodě. Za Žbánkem se dokonce rozezvučela tyč, ale to bylo vše. I přes vetší aktivitu Brna se později dostávala Olomouc víc do příležitostí, souvislý tlak z toho ale vytvořen nebyl.

Do druhé třetiny si kohouti přenesli oslabení, které nakonec zvládli ubránit. Stav utkání otevřela v čase 25:10 Mora. Vše začalo u Kubáta, který se hezky prosmýkl do pásma a vydobyl ho pro domácí. Při kombinaci našel Marcela Kimaka, který s možností naložil, jak nejlépe mohl. Ranou do levého rohu branky Hradila poslal kohouty do vedení. Kometa odpověděla v čase 34:12. Při signalizované výhodě měla puk pod svojí kontrolou a mohla nadále kombinovat v pásmu. Do lepší pozice si najel z boku Žbánka Jakub Brabenec, jenž kotouč nastřelil k protilehlé tyči a mohl tak oslavit první gól hostů.

Ve třetí části měli hosté stále navrch, ale už to nebylo tak jednoznačné jako v předchozí pasáži zápasu. Kohouti měli několik obranných zákroků, což je nabudilo a hrozili víc. Nikdo ale nedokázal se skóre nic udělat, gólmani vychytali všechny pokusy hráčů v poli.

V prodloužení byla prokazatelně aktivnější Kometa, která měla mnoho příležitostí. Jan Kerbler to zkusil z bezprostřední blízkosti Žbánka, ten vyrazil za sebe. Později třeba Jakub Šulla nenašel žádného svého parťáka na zakončení pro potencionální akci dvou na jednoho.

Hned v první sérii nájezdů se mezi betony prosadil Petr Minář. Ve čtvrté srovnal za Brno Filip Šebela. Až v páté sérii přišlo rozuzlení tohoto drama. K pravé tyči se trefil Jakub Harásek, který rozhodl o výhře Olomouce po samostatných nájezdech.