Tři body ze čtyř zápasů jsou hodně málo, mrzelo Matěje Pavlovského

Zuzana Spurná
P L Z E Ň / K L A D N O – Během šesti dnů odehráli junioři už druhé dvojutkání. Jejich soupeři byli tentokrát plzeňští Indiáni a kladenští Rytíři. Oba zápasy se proměnily doslova v gólovou přestřelku, bohužel však se špatným koncem pro Kohouty. Plzni i Kladnu podlehli dvougólovým rozdílem, a to 5:7 a 3:5. Autorem posledního gólu na tripu byl Matěj Pavlovský, který tušil, co se musí změnit. „Musíme přestat zbytečně faulovat, abychom přestali inkasovat v oslabení. Hlavně ale musíme chtít,“ věděl.

Junioři mají za sebou náročný týden, během šesti dnů odehráli čtyři utkání. V pátek odcestovali k zápasu do Plzně, a i když mladí Kohouti bojovali do posledních minut, tři body zůstaly plzeňskému týmu. Už od prvních minut museli Olomoučtí dotahovat a necelých patnáct minut před koncem za stavu 5:5 chybělo jen velmi málo k tomu, aby dovedli duel alespoň do prodloužení. Indiáni si ovšem plný bodový zisk pojistili dvěma rychlými góly.

„Celý zápas jsme dotahovali, pak jsme za stavu 5:5 inkasovali na 6:5, a potom v oslabení bohužel kvůli mému faulu na 7:5. Zkusili jsme power-play a měli tlak, Jerglis (Aleš Jergl) tam dokonce nastřelil tyčku, ale gól z toho bohužel nebyl,“ konstatoval Matěj Pavlovský.

⇒ Útočník Matěj Pavlovský

Stejně jako v minulém ročníku, kdy junioři podlehli modrobílým 5:6, i první letošní vzájemné utkání se proměnilo doslova v přestřelku, když Slezák lovil puk ze sítě sedmkrát, plzeňští Pacl se Štekrem pětkrát. „Dvanáct gólů je dost. Plzeň je hodně bruslařský klub a zase jsme inkasovali z oslabení po zbytečných vyloučeních,“ vracel se k prvnímu ze dvou zápasů.

Nadále je Achillovou patou juniorky hra v oslabení. Plzeň si proti Hanákům zahrála čtyři přesilové hry a všechny dokázala využít. „Jak už jsem říkal, jsme pořád vyloučení za zbytečné fauly a z toho inkasujeme. Když jste osmkrát vyloučení za zápas, jako například v Budějovicích, je to skoro jedna třetina a stoji to spoustu sil,“ přiznal osmnáctiletý hokejista.

I na ledě Kladna byli bohužel Olomoučtí těmi, kteří jako první inkasovali a během utkání nakonec dotahovali ztrátu. Ani napodruhé však nedokázali urvat vítězství, když Rytířům podlehli 3:5. Že by se na juniorech podepsala únava z cestování si ale Pavlovský nemyslí. „V Plzni jsme první gól opět inkasovali z oslabení. A v Kladně… nevím, přistoupili jsme k tomu špatně, vůbec ne jako v Plzni, ale myslím si, že cesta autobusem na to nějaký vliv nemá,“ tvrdil centr Kohoutů.

Po první třetině ale svítil na světelných tabulích nerozhodný stav. Zdálo se, že Kohouti mají i více ze hry, do šťastného konce se jim ale utkání dotáhnout nepovedlo. Čím to bylo způsobené? „Řekli jsme si, že z výjezdu ven musíme přivést vždy aspoň tři body, takže motivace byla určitě, když to v Plzni nevyšlo. Bohužel my jsme nehráli dobře a Kladno se samo neporazí. Papírově jsme možná favorité byli, ale Kladno více chtělo, mělo odhodlání, a to nám bohužel chybělo,“ mrzelo hráče oblékajícího dres s číslem devět.

Ještě chvíli před koncem svitla hráčům s kohoutem na dresech naděje, když třetí gól do sítě Kladna dopravil právě Matěj Pavlovský. „Snížit na 5:3 je super, ale minutu před koncem se dva góly dotahují špatně. Měli jsme tlak, sjel jsem si mezi kruhy a bylo to tam otevřené. Jerglis (Aleš Jergl) mě našel skvělou přihrávkou, tak už jsem neměl těžkou práci,“ popsal gólovou akci.

I přes to, že tým zatím nešlape tak, jak by měl, mladému útočníkovi se prozatím daří, ve čtyřech zápasech nasbíral čtyři body za 3+1. Shodou náhod šlo vždy o první nebo poslední branky v utkání. „Myslím si, že je jedno, kolikátý je to gól, hlavně že to tam spadne. Jsem za to, že mi to tam padá moc rád, ale nejsem to jen já. V Kladně mi to tam poslal skvěle Jerglis (Aleš Jergl) a třeba v Jihlavě mi dal gólovou přihrávku Baui (Dominik Bauer),“ chválil své spoluhráče junior, jehož vzorem je Alexander Ovečkin

Po čtyřech ligových zápasech má olomoucký tým na kontě pouhé tři body a před sebou týdenní pauzu, během které odehraje přátelské utkání s Hradcem Králové. Co musí junioři do pokračování soutěže změnit? „Tři body ze čtyř zápasů je hodně málo. Myslím si, že musíme přestat zbytečně faulovat, abychom přestali inkasovat v oslabení. Hlavně ale musíme chtít,“ burcoval závěrem forvard, který s hokejem začínal ve Šternberku.