Report ze zápasu ZLN vs. OLO (0:3)

PSG Berani Zlín

0:3

(0:1, 0:2, 0:0)

V úvodu klání byli viditelnější domácí Ševci, i tak to byla Olomouc, která dokázala otevřít skóre klání. Petr Minář chytře zablokoval soupeře u mantinelu, díky čemuž uvolnil místo pro Matyáše Bryma, jenž s pukem sjel do pravého kruhu, odkud přesně zamířil do nepokrytého prostoru ke vzdálenější tyči. Blízko vyrovnávacího gólu byl Jiří Venený, jenomže svůj samostatný únik, i kvůli nedovolenému zákroku ze strany Hanáků, nedotáhl do úspěšného konce. Nařízeno tak bylo trestné střílení, které si Žbánek s přehledem pohlídal.

Vstup do druhého dějství zvládli kohouti na jedničku. Už po čtyřiceti vteřinách zachytil Petr Minář trestuhodné rozehrání Beranů ve vlastním pásmu a vypálil ze slotu. Domácí gólman jeho pokus vyrazil do levého kruhu, kde na druhý pokus se podařilo Jiřímu Koryčanskému hrací předmět dorazit mezi tři tyče. Za necelou minutu to vypadalo, že Hanáci povedou již o tři branky, nahození od modré, které skončilo až v síti, však kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nemohlo platit.

Psal se čas 33:44, když zlínská obrana předvedla další minelu. Lehkomyslná rozehrávka Jáchyma Mořkovského skončila přímo na hokejce Tobiáše Sekaniny, který z mezikruží vypálil přesně do pravého růžku svatyně domácích. Hned nato se ocitl před soupeřovou klecí Tomáš Navrátil, tentokráte se skóre neměnilo. Třetí třetinu si už Olomouc zkušeně pohlídala, z ledu Zlína si tak odváží jednoznačné vítězství 3:0.