Report ze zápasu KOM vs. OLO (3:4)

3:4sn

(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Hanáci otevřeli utkání obrovskou šancí hned v první minutě. Během oslabení Komety našel Tobiáš Sekanina v levém kruhu volného Tomáše Navrátila, který pohotovou střelou orazítkoval horní tyč. Zanedlouho zahrozili také domácí, když Jan Brabenec vymyslel skvělý pas zpoza olomoucké brány na Jana Kerblera, druhý zmiňovaný se trefil pouze do gólmanovy výstroje. Hned nato se Jan Brabenec dostal do další slibné akce, samostatný únik během vlastního oslabení ale nedotáhl do zdárného konce.

V závěru úvodní třetiny po rychlé výměně puku nebezpečně pálil Vojtěch Kubín ze slotu, nicméně trefil pouze připravené betony Barčáka. Za necelé dvě minuty Brabenec opět unikal olomoucké obraně, ani na druhý pokus gólmana Mory nepřekonal.

Psal se čas 27:26, když se poprvé měnilo skóre. Kohouti si opět nepohlídali zadní vrátka, kterými se do rychlého brejku vydal Filip Šebela a zakončil bekhendovou střelou mimo dosah Barčáka. Radost Komety ovšem netrvala dlouho. Za necelou minutu najel Tomáš Navrátil do levého kruhu, odkud se prosadil střelou zápěstím.

Následně se hrálo bez větších příležitostí až do 39. minuty, kdy se kvůli špatnému střídaní Mory hnali Brňané do přečíslení dva na nikoho. David Štulo sice přihrál Marku Vyhlídalovi na brusle, nicméně bek Komety si puk rychle posunul na bekhendovou část hole, kterou trochu krkolomným manévrem zakončil do olomoucké sítě. Kohouti ovšem opět dokázali bleskově odpovědět. Koryčanský svůj únik sice neproměnil, po zásahu Krále ale zůstala černá pryž ležet v brankovišti, odkud ji poslal mezi tři tyče pohotový Tomáš Navrátil.

Na začátku třetího dějství se do přečíslení dva na jednoho vydal Tomáš Hubáček s Matyášem Brymem, avšak proti zakončení druhého zmiňovaného se Král stačil přesunout a kotouč velkolepým zákrokem vytěsnil mimo klec domácích. Psala se 47. minuta, když při závaru kolem svatyně Mory dostrkal kotouč za brankovou čáru Jan Kerbler. Vyrovnání na sebe znovu nenechalo dlouho čekat. Po vyhraném buly se hracího předmětu ujal Tomáš Navrátil a bez váhání jej z levého kruhu napálil do sítě, čímž tak zkompletoval svůj hattrick.

Chvíli před závěrečnou sirénou vytvořil Vojtěch Kubín další gólovou akci, při velké rychlosti sice Barčáka ze slotu prostřelil, kotouč se ovšem dokutálel pouze na hranici brankové čáry, kde se zastavil. Moravské derby tak přes prodloužení dospělo až do samostatných nájezdů. Hned v první sérii se prosadil Artěm Čajka, jehož dokázal ve třetím kole nájezdů napodobit soupeř Tobiáš Sekanina. Dále ovšem excelovali brankáři, vítěznou branku tak svému celku nemohl vystřelit nikdo jiný než Tomáš Navrátil v osmé sérii. Dorostenci si tak zaslouženě po bojovném výkonu připisují dva body do tabulky.