Report ze zápasu JIH vs. OLO (5:1)

HC Dukla Jihlava

5:1

(3:0, 0:1, 2:0)

Začátek utkání se Olomouci vůbec nepovedl. Už v čase 3:03 vybojoval Štěpán Adamec kotouč v rohu kluziště pro Artema Ratushniaka. Patnáctiletý křídelník sice napoprvé trefil z předbrankového prostoru pouze Žbánkův beton, nicméně následná dorážka si už cestu do sítě našla. Zanedlouho využil bleskový protiútok Dukly Šimon Katolický ostrou ranou z pravého kruhu.

Hrozivý vstup Hanáků do zápasu vyvrcholil na konci 12. minuty, když se ve vlastním oslabení vydali do přečíslení dva na nikoho Dominik Koníř a Šimon Katolický. Po rychlé výměně puku zakončil druhý zmiňovaný do zcela odkryté klece.

Prostřední část hry byla ze strany Mory daleko lepší. Po ubráněném oslabení vystihl Marek Balog nepřesnou rozehrávku Jihlavy ve vlastním pásmu a bekhendem ji šikovně posunul na dojíždějícího Petra Mináře. Olomoucká sedmička i přes dva dotírající se protihráče dokázala z prostoru mezi kruhy zakončit mimo dosah Štěbetáka. Vzápětí mohl vstřelit kontaktní gól Tobiáš Sekanina, jenomže jeho rána z první od levého hrazení trefila pouze lapačku jihlavského brankáře.

V závěru druhé dvacetiminutovky upláchli domácí do přečíslení tři na jednoho, Stanislav Žbánek se proti střele z první po křižné přihrávce stačil včas přesunout na druhou stranu a jihlavský pokus schovat do lapačky.

Třetí třetinu otevřeli kohouti obrovskou šancí. Adam Krásny se v početní nevýhodě vydal do brejku, avšak Štěbetáka nepřekonal. Psal se čas 47:02, když Dukla využila vytvořený tlak po skončené přesilovce. Na konci kombinace domácích stál Štěpán Adamec, jehož střelu ze slotu doklepl mezi tři tyče clonící Dominik Koníř. Hned nato mohl zvýšit vedení svého celku Šimon Katolický, po perfektní přihrávce zpoza olomoucké svatyně se jeho rána z první neujala.

Krátce před závěrečnou sirénou vylétla pumelice Davida Zmrhala od Žbánkových betonů do vzduchu. Štěpán Adamec se u pravé tyče napřáhl a basebalovým způsobem letící černou pryž napálil za brankovou čáru. Svěřenci Petra Rutara tak na ledě Jihlavy prohráli 1:5.