Report ze zápasu OLO vs. POR (1:2)

1:2p

(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

HC RT TORAX Poruba

Utkání začalo ve svižném tempu s minimem přerušení. Po počátečním tlaku hostů se posléze angažovali i kohouti a v 7. minutě měli ještě lepší podmínky. Na dvě minuty si šel na trestnou lavici sednout Michalík, Poruba však krušné chvíle přečkala bez inkasované branky. Když byl v 13. minutě vyloučen Holaň, hru ve čtyřech si tentokrát vyzkoušela Olomouc a také ji zvládla dobře. Ještě lépe se Hanáci ubránili před koncem první části, častým vyhozením nedali Porubě moc prostoru k ohrožení Barčáka.

Ve druhé třetině byly šance na obou stranách, domácí i hostující gólman ale zatím nic nepustili. V oslabení hostů se sama Poruba dostala do dvou velkých šancí, v té jedné dokonce zůstala svatyně Barčáka na chvíli prázdná. Následně se ve čtyřech bránila Olomouc a posléze i opět Poruba. Olomoucká akce dvou na jednoho už vypadala poměrně nadějně, Láryš i toto ohrožení eliminoval.

Ve třetí části se mířidla už zpřesnila a začaly padat branky. Nejprve otevřel skóre utkání Mateusz Majkowski, když v přesilovce dostal puk na hůl, přejel si z rohu pásma doprostřed a vyslanou ranou překonal Barčáka v čase 52:11. Olomouc se pokusila v šesti srovnat, a to se povedlo. Čtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny byl před brankou dobře postavený Alexej Kubát, tečí poslal puk za záda Láryše.

V prodloužení se už pomalu schylovalo k nájezdům, ale dvě vteřiny před jeho koncem padl vítězný gól. Jan Ostřížek po buly ve středním pásmu najel do toho útočného, z pravé strany si najel víc před gólmana a z blízkosti trefil prostor pod horní tyčkou. Bonusový bod tak putuje na konto Poruby, Olomouc se musí smířit s jedním bodem.