Report ze zápasu OLO vs. JIH (1:3)

1:3

(0:0, 1:1, 0:2)

HC Dukla Jihlava

Hned v úvodu se hosté dostali do přečíslení tří na jednoho, avšak celou situaci dokázal vyřešit pohotový brankář Žbánek. Následně se do protiakce dostala Mora. Kotouč dokonce dotlačila za brankovou čáru, jenže až po odpískání, tudíž gól platit nemohl. Zhruba v polovině úvodní dvacetiminutovky si Hanáci zahráli přesilovku, tu ovšem využít nedokázali. V 16. minutě pak zahrozil Adamec, jehož ránu sice Žbánek vyrazil, odraz od brusle obránce ale příliš ovlivnit nemohl.

Na začátku druhé třetiny se hosté dostali do vedení. Adamec po tlaku u brankoviště připravil kotouč na pravý kruh, kde stál Matyáš Slavíček, jenž rozvlnil síť poprvé. Kohouti mohli odpovědět v oslabení. Úplně sám na bránu pádil kapitán Tomáš Navrátil, jehož zakončení ale zazvonilo o tyč. Z pravého křídla se poté tlačil vpřed i Minář, tomu ale kotouč vypíchli hostující zadáci. V čase 38:13 se domácí přece jen dočkali srovnání. Odražený kotouč se dokutálel před jihlavskou bránu, kde Tomáš Navrátil prostrčil puk pod brankářem Bicanem.

Vstup do závěrečné třetiny měla lepší Dukla. Chvátal se tlačil do šance, ale defenzíva celku v bílých dresech nakonec zareagovala. Dlouho se následně hrálo bez větších možností, ale Jihlava si počínala aktivněji. Nakonec byla odměněna v 54. minutě, kdy neposedný kotouč poslal do poloprázdné olomoucké svatyně Petr Hospodka. Stejný hráč mohl jihlavské vedení zvýšit, to by ale musel zamířit přesněji. Necelé dvě minuty před koncem kohouti odvolali brankáře, měli k dispozici i vhazování v útočném pásmu, jenže deset vteřin před sirénou upravil skóre na konečných 1:3 Radek Nejedlý, který trefil prázdnou branku. Olomoucký dorost tedy prohrál v devátém utkání za sebou.