Report ze zápasu OLO vs. POR (4:5)

(1:1, 1:2, 2:2)

HC RT TORAX Poruba

Kohouti do zápasu nevstoupili zrovna ideálně. Prakticky hned po úvodním buly se hosté vydali do kombinace v útočném pásmu. Tlak Poruby nakonec vygradoval v chybu v olomoucké rozehrávce, kterou na modré zastavil Tomáš Bobok a okamžitě ji poslal před bránu na volného Šimona Fasnera. Ten si gólmana Mory šikovně položil a kotouč pohodlně zasunul k levé tyči.

Následovala pasáž bez větších šancí. Až v čase 11:09 nemohli ostravští obránci ukočírovat zblokovanou střelu, čehož využil Jakub Harásek, který pohotově našel mezi kruhy zcela osamoceného Alexeje Kubáta. Olomoucká třináctka měla na zakončení spoustu času, ve velké rychlosti přesně trefila levý růžek soupeřovy klece.

Ani úvod druhé části hry se červenobílým nepovedl. Prudké nahození Dominika Dragona od modré dokázal v levém kruhu tečovat Jan Ostřížek přesně za Žbánkova záda. Hned nato mohlo být pro Hanáky ještě hůř, Jakub Indrst naštěstí ze slotu odkrytou klec přestřelil. V čase 25:54 Vojtěch Prokop zastavil nepřesnou rozehrávku Poruby a najel si mezi kruhy, odkud skrytou střelou prostřelil soupeřova gólmana. Olomoucká radost ale netrvala příliš dlouho, v polovině zápasu jeden z beků Mory při závaru před Žbánkem usměrnil černou pryž až do vlastní sítě.

V čase 42:25 se kolem levého hrazení prohnal do útoku Dominik Dragon, jehož pozemní střela zaplula Žbánkovi mezi betony. Na začátku 53. minuty pak znovu na rozdíl jedné branky snížil v přesilovce dvougólový Vojtěch Prokop. Jenomže vzápětí hráli kohouti ve čtyřech, pokus Daniila Skorokhoda od modré tečoval mimo dosah gólmana Mory Jiří Douda.

Pouhých dvacet vteřin před závěrečnou sirénou přišla další hrubice v obraně Poruby. Peter Holéczy našel ve středovém kruhu rozjetého Jakuba Haráska, útočník červenobílých se vydal sám na Bernarda, který proti svižnému zakončení nad lapačku neměl nárok. Olomouc se ještě pokusila odvolat brankáře, na vyrovnání už to však nestačilo.