Report ze zápasu OLO vs. LIB (2:8)

2:8

(0:4, 0:2, 2:2)

Bílí Tygři Liberec

Hosté se radovali už po 97 vteřinách, kdy vyslaná střela na Žbánka od Dominika Krajdla se ze vzduchu dostala zpátky na zem a po dorážkách Žbánek kapituloval. V čase 6:23 Liberec slavil podruhé, a to díky přesilovce. Jeho snaha v útočném pásmu byla přetavena ve druhou branku, když ve skrumáži před Žbánkem se nakonec nejlépe zorientoval David Rozsíval. V 10. minutě zasadili hosté hned dvojitý úder. Hrouda výborně přečetl hru a bekhendem zpětně přihrál na Šimona Bělohorského, který na nic nečekal a jeho ostrý projektil málem přetrhl síť Žbánkovy branky. Za třicet vteřin zasadili Liberečtí čtvrtý úder. Střelec branky Šimon Šejc si s pukem popojel více na levou stranu a po zmapování situace v brankovišti propálil Žbánka.

Pátá odbyla pro Bílé Tygry v čase 24:05, kdy hosté rychle otočili hru, párkrát jim jejich šance Žbánek vyrazil, ale na tu od Matěje Bajera už byl olomoucký maskovaný muž krátký. Za dvě minuty a osmatřicet vteřin se hosté radovali pošesté. Liberec sice hrál v oslabení, ale i tak měl tlak, který byl zužitkován. Bílí Tygři si najeli do pásma, Matěj Bajer našel rozjetého Davida Rozsívala a ten lehkým pohybem zasunul puk pod betony Žbánka, který odjel z branky a své místo přepustil Vítězslavu Jarešovi. Střídal i Liberec, Sebastiana Charváta nahradil Matěj Hrášek. Liberec hrál později pětiminutovou přesilovku, obrana kohoutů však tlaku odolala.

V závěrečné dvacetiminutovce nejprve trestal Liberec z přesilovky. To Kučera nahrál Davidu Chromovi, jenž měl před sebou odkrytou část branky a tvrdou ranou zvýšil na 7:0. Olomouc se nakonec z gólu také radovala. Adam Kalman v čase 53:56 snížil na 1:7, když na modré čáře zmátl soupeře a dostal se do lepší palebné pozice. V 58. minutě si efektivně položil gólmana Jareše David Rozsíval, který bez větších problémů trefil pravý roh branky. Vše završil druhý gól Olomouce, Matyáš Brym 70 vteřin před koncem střelou do dolní části branky upravil na konečných 2:8.